ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 05.11


У Полтаві звільняють співробітників ДБР

До кінця цього тижня в теруправлінні ДБР Полтави оголошують конкурси на всі штатні посади бюро. Така процедура пов'язана з реорганізацією установи, через що більшість співробітників попередили про звільнення.

Деталі розповів директор ТУ Державного бюро розслідувань (ДБР) в Полтаві Денис Маньковський під час прес-конференції, повідомляє видання Полтавщина.

- На сьогодні, було прийнято рішення змінити діяльність всіх територіальних управлінь по Україні. Зараз будівля теруправління ГБР і все структурний підрозділ дислокується в Полтаві. Ми маємо близько 55 слідчих, які знаходяться тут. З них ми намагаємося відрядити особовий склад до Харкова, Сум, в межах навантаження, яке ми прогнозуємо. Але це відрядження, а не постійна дислокація особового складу. Майбутня концепція реформування ГБР передбачає дислокацію слідчих на місцях. Тобто в Харкові, Сумах, Дніпрі та Полтаві будуть дислокуватися слідчі і оперативні підрозділи. Адміністративні відділи та допоміжні підрозділи залишаться тільки в Полтаві, - пояснив Денис Маньковський

На його думку, такі зміни дозволять більш оперативно вирішувати будь-які питання, якісніше розслідувати кримінальні виробництва, оголошувати особам про підозру і доводити ці виробництва в суд.

Інший важливий аспект - набір оперативних співробітників, основним завданням яких буде супровід кримінальних проваджень, а також самостійна розробка певних матеріалів, відкриття кримінальних проваджень і подальше їх супроводження.

- Особисто я вважаю, що ми таким штатом суттєво покращимо роботу Бюро. Станом на сьогодні, ми фактично є слідчим органом, який працює на інші підрозділи. З нами співпрацюють слідчі підрозділи Нацполіціі - перш за все, внутрішньої безпеки та управління спеціальних розслідувань. Це підрозділи внутрішньої безпеки СБУ, Державної прикордонної служби. Вони працюють на досить високому рівні, якісно супроводжують кримінальні виробництва, з ними добре порозуміння і досить якісно розслідуються кримінальні виробництва. Однак власні оперативні співробітники нададуть нам можливість глибше підняти проблему кримінальних вчинків саме співробітників правоохоронних органів і інших суб'єктів. Ми зможемо самостійно виявляти злочини і самостійно в подальшому їх розслідувати, а не те, що нам »принесуть" інші підрозділи, - додав директор Бюро в Полтаві.

За словами Маньківського, зараз майже всі співробітники ТУ ГБР в Полтаві попереджені про звільнення.

Днями планують оголосити конкурси на зайняття вакантних посад вже за новим штату. Фактично в установу заново будуть набирати слідчих і з нуля" наймати оперативних співробітників. Також частково будуть підбирати і набирати державних службовців з допоміжних підрозділів.

Така процедура звільнення закріплена в нормативно-правових актах, тому іншого шляху для бюро немає.

Маньковський сподівається: більшу частину співробітників просто переведуть зі старої структури бюро. Але після конкурсу слідчі вже будуть особами рядового і начальницького складу, тому вони обов'язково повинні пройти процедуру.

- Моя особиста позиція: ми повинні максимально зберегти наших слідчих, оскільки це люди, які вже тривалий час працюють в ГБР і добре розуміють нашу компетенцію і свою справу. За місяць від часу мого призначення я побачив, що вони-професіонали. Тому ми будемо відстоювати позицію, щоб максимально зберегти місця слідчих. Але в будь-якому випадку ми будемо трохи «добирати», - пояснив Денис Маньковський.

Щоби в роботі ДБР не було прогалин на час проведення конкурсів, в Полтаві фактично не звільнять співробітників, поки нові не будуть готові приступити до роботи. Всі, хто зараз працює в штаті, попереджені про звільнення, але з формулюванням «не пізніше конкретної дати», до якої хочуть завершити проведення конкурсу.

- Процедура така: сьогодні слідчий завершує роботу, а завтра він починає роботу в новій структурі ДБР, - пояснив Денис Маньковський.

ДБР, реорганізація, звільнення, конкурс

За темою:

  • Відкрили кримінальне провадження за фактом наїзду патрульним на пішохода
  • Полтавський митник завдав збитків державі на двісті тисяч гривень
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.