ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:41 27.01


У Полтавській ОДА хотіли виділити з бюджету 290 тисяч гривень на соцдослідження

На засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету і управління майном розкритикували Комплексну програму комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери.

На засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету і управління комунальним майном розгромної критики зазнала Комплексна програма комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери на 2016-2018 роки. Документ розробив Департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю ОДА, про нюанси якого доповів керівник Вадим Штефан. Згідно з розрахунками його департементу, виходить наступна картина:

Загалом на реалізацію Програми чиновники хочуть отримати близько 20 мільйонів гривень. Серед запланованих заходів є як традиційні (наприклад, видання чергового тому енциклопедії "Полтавіка" накладом 1000 примірників за 300 тисяч гривень), так і ситуативні (інформаційна кампанія щодо роковин Чорнобиля, відзначення 25-річчя незалежності України).

Дискусію у залі викликала позиція щодо комунікації влади з громадськістю і оплати за це. На думку першого заступника голови облради Євгена Холода, ЗМІ не потрібно платити для того, аби вони висвітлювали діяльність влади. Журналісти і так будуть це робити, а критика піде на користь чиновникам та депутатам.

Програма дуже сира. У мене багато питань майже по кожному пункту. У такому вигляді її ніхто приймати не буде. От це що таке, наприклад, - вивчення громадської думки із суспільно-політичних питань за 290 тисяч гривень? Навіщо нам це?

- запитав Євген Холод.

У підсумку єдине, на що пристали депутати, – проголосували щодо винесення на сесію фінансування двох комунальних закладів - ОКІА "Новини Полтавщини" та Центру дослідження історії Полтавщини ОДА. 505 тисяч та 360 тисяч гривень відповідно підуть на захищені статті витрат закладів.

Депутат обласної ради з іншої, профільної комісії Алла Федорченко теж зазначила, що програма потребує доопрацювання:

З наданих розрахунків незрозуміло, куди яке фінансування має іти. Немає конкретного розподілу коштів за статтями. Наприклад, щороку виділяються великі кошти на висвітлення діяльності влади, але в деяких ЗМІ пишуть лише, що робить ОДА та її керівництво. А це ж кошти з обласного бюджету, в одній тільки облраді працюють 84 депутати. Ми просили дати порівняльну таблицю - скільки виділено коштів і який результат їхнього витрачання.

Отже, тепер Вадим Штефан має подати інші пропозиції щодо профільної програми Департаменту. Чи встигнуть депутати обговорити їх і погодити перед сесією, яка має відбутися уже 29 січня – невідомо.

Анна СОЛТОВСЬКА

Штефан, Федорченко, Холод, бюджет, облрада, комісія, депутати, інформація

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.