ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:15 01.02


У Полтавського КАТП-1628 виникли проблеми з закупівлею пального

Полтавське комунальне автотранспортне підприємство оголосило відкриті торги. Предмет закупівлі – паливо. Очікувана вартість – 10 млн гривень. Проте, через недостатню кількість учасників торги відмінили.

 В Інституті аналітики та адвокації з’ясували чому так сталося.

Одна з вимог замовника – мати свої, або орендовані автозаправні станції (АЗС) у кількості не менше 3 штук розміщені на відстані не більше, ніж чотири кілометри від основної виробничо-технічної бази замовника на вул. Кагамлика, 84 в Полтаві.

Загалом, ніде не прописано такого нормативу: скільки має бути АЗС поряд із замовником.ТОВ “Техойл ТК” звернувся до КАТП-1628 з вимогою змінити дискримінаційні положення тендерної документації. У свою чергу, замовник стверджує, що така кількість АЗС поблизу його місце знаходження призведе до економії бюджетних коштів. Натомість зміна вимог технічної документації щодо кількості АЗС призведе до більшого витрачання автотранспортом замовника ПММ для виконання своїх статутних зобов’язань, а також навантаження на бюджет міста та підприємства

– говорить аналітик ІАА Олександр Довгошей.

 У Полтавському КАТП пояснили що рік тому тендерний комітет мав сумний досвід у співпраці із учасниками “прокладками – демпінговщиками” (які викуповують певну кількість палива (картками, чи гаманцями), котрі спочатку вимагають внести зміни до тендерної документації, щоб спростити кваліфікаційні вимоги, а потім занизити ціну, вкласти договір і не виконувати умови договору – ставлячи під загрозу життя кожного мешканця міста Полтави.

Аби упередити участь так званих “демпінговщиків” були виписані більш чіткі кваліфікаційні критерії на вимогу статті 16 згідно з Законом України “Про публічні закупівлі”.

Також у КАТП-1628 зазначили, що тендерний комітет буде змушений кваліфікувати звернення учасника, як тиск на тендерний комітет замовника.

Оскільки вимога до кількості своїх або орендованих АЗС на певній відстані дійсно обмежує коло учасників, підприємство подало скаргу в АМКУ.

ТОВ “Техойл ТК” запропонував третій варіант, який не був включений у вимоги Замовника: надання палива через мережу партнерських АЗС, які не належать учаснику, але мають з ним договір на обслуговування його клієнтів.

Для заправки авто Замовника підприємство могло б використовувати АЗС, що належать іншим постачальникам, при наявності партнерських відносин з ними. Таким чином, замовник мав би можливість заправлятися на АЗС, які належать компаніям, що не приймали участі у торгах і при цьому платити тільки переможцю закупівлі. Але ТОВ “Техойл ТК” не надало АМКУ документів, що підтверджували б партнерські відносини з мережами АЗС. Тому скаргу відхилили.

– розповідає аналітик Олександр Довгошей.   

Існує простий шлях вирішення проблем, описаних замовником: прописати в умовах тендеру забезпечення виконання договору, а в угоді – порядок внесення до неї змін та відповідні господарсько-правові санкції, – додав Олександр Довгошей та порекомендував Замовникам брати приклад з "Укрпошти".

Так робити краще, ніж вписувати спірні вимоги до учасників, а потім відміняти торги.

Також є рекомендація для учасників – підкріплювати свої скарги відповідними документами.

Як наслідок, на торги було подано тільки одну пропозицію, тому аукціон відмінили через недостатню кількість учасників, пише прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”.

тендер, закупівлі, пальне, КАТП-1628

За темою:

  • Договір на технічне обслуговування 368 полтавських ліфтів отримає "Будкомплект"
  • Прокуратура через суд повертає до бюджету гроші за хлор
  • Ще два дитмайданчики у Полтаві відремонтують за 400 тисяч гривень
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.