ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 10.02


У полтавському музеї авіації можна побачити унікальні літаки

Представники полтавської філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації запрошують охочих на екскурсії.

Музей авіації, створений руками військових авіаторів у Полтаві, зажив своєї слави давно. Раніше потрапити на територію військової частини щастило далеко не всім. Однак 2,5 роки тому – 1 вересня 2016 року – статус закладу змінився. Відтоді це Філія Національного військово-історичного музею України – Музей важкої бомбардувальної авіації.

 

Складається Музей авіації з паркової зони, експозиції в приміщенні та відкритої стоянки авіаційної техніки. Проходячи через паркову зону, відвідувачі мимоволі стишують крок на Алеї прапорів ЗСУ, шанобливо схиляють голови на Алеї Героїв 184-го гвардійського ВБАП та з цікавістю проходять Алеєю зенітно-артелерійського озброєння.

Музей авіації викликає величезну цікавість на кожному кроці і має 311 авіамашин.

Експозиції в приміщенні – це цілих 13 залів, що докладно розповідають про історію та світову значимість важкої бомбардувальної авіації у Полтаві. Тут зібрано та дбайливо оформлено в тематичні експозиції силу-силенну історичних документів, фото і особистих речей авіаторів, а також фрагменти техніки, нагороди тощо.

Ту-16К

 

Найцікавіша частина – відкрита стоянка авіаційної техніки зі справжнісінькими літаками,де знаходяться унікальний, єдиний у світі музейний експонат – літак Ту-160 «Білий лебідь» (за класифікацією НАТО – «Блекджек») та єдиний в Україні літак Ту-95МС (за класифікацією НАТО – «Ведмідь»), а також літаки: Ту-22М3, Ту-22, Ту-16, Ту-134УБЛ, Су-15, Ан-2 гвинтокрили: Мі-8 та Мі-2.

Зокрема, Ту-160 «Білий Лебідь» отримав цю назву за свій характерний зовнішній вигляд. На сьогодні експонат який, знаходиться в Полтавському музеї авіації – єдиний уцілілий в Україні літак.Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.