ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 02.02


У працівниці дитсадка виявили відкриту форму туберкульозу

1-го лютого представники міської ради Лубен, адміністрації обласного протитуберкульозного диспансеру та медики провели збори батьків вихованців дошкільного навчального закладу №9 "Берізка", де виявили хворобу.

Приводом для зустрічі стала прикра подія – у працівниці дитячого садка шляхом лабораторних досліджень підтверджено гостру відкриту форму туберкульозу.

Ще напередодні, отримавши попередні висновки фахівців-фтизіатрів, у закладі було оголошено про необхідність проведення позапланового обстеження всіх вихованців та працівників.

Станом на кінець робочого дня 1 лютого, весь персонал пройшов флюорографічне обстеження, у всіх вихованців, що були присутні в закладі і батьки яких надали відповідну згоду, проведено реакцію манту (туберкулінодіагностика), пише видання Лубенщина.

Фахівцями Лубенського міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень спільно з працівниками ДНЗ також проведено ряд дезінфекційних заходів, що передбачаються відповідними санітарними протоколами. Про це повідомили начальник управління освіти Мирослав Костенко, головний лікар протитуберкульозного диспансеру Марина Гребенюк, головний лікар КП «КНП Лубенський міський центр ПМСД» Олена Пучка та завідувач дитячої амбулаторії Галина Бирченко.

За їхньою інформацією, хвора працівниця з початку цього року не контактувала з дітьми та колегами і перебувала у відпустці. Обов'язковий профмедогляд вона пройшла своєчасно, що засвідчують відмітки в медичній книжці працівника.

Молода жінка із жовтня 2018 року перебувала під наглядом медиків у зв’язку із вагітністю. Це дає підстави для припущення, що раптове захворювання спалахнуло в неї внаслідок ослаблення імунітету та активізації збудника туберкульозу, який чекає на нас повсюди: на ринках, у магазинах, у громадському транспорті й скрізь, де масово скупчуються люди.

Носіями збудника може бути будь-хто із нас, незалежно від соціального стану, способу життя, віку чи статі. Втім, далеко не кожен, хто «отримав» паличку Коха, невдовзі захворює.

У ході зустрічі медики відповіли на численні питання схвильованих батьків та надали відповідні рекомендації.

Наразі дошкільний заклад працює у звичному режимі.

здоров'я, туберкульоз, Лубни

За темою:

  • Минулого тижня від ковіду на Полтавщині померло четверо хворих
  • Полтавщина лідирує за кількістю хворих на COVID-19
  • У 39 громадах Полтавщини аптеки працюють із "Доступними ліками"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.