ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 19.12


У рок-марафоні "Полтавський прорив-2" переміг карлівський гурт. ФОТО

На вихідних фінішував другий рок-марафон "Полтавський прорив", переможцем якого став гурт "The NeForMat" із Карлівки.

Майже три місяці в полтавському арт-кафе "Open kitchen" тривав рок-марафон  "Полтавський прорив-2". З початком осені був оголошений прийом заявок до участі в рок-марафоні. Умови прості: команда має бути з Полтави або Полтавської області, виконувати власні пісні, мати концертну програму на 40-45 хвилин, надати одну-дві композиції власного виконання в аудіо-  або відеоформаті для журі. До змісту пісень також висунули вимоги: вони не повинні містити пропаганди насилля, расової дискримінації, наркотиків та алкоголю.

Організаторами заходу виступили Олексій Мандриченко – він придумав і організував чотири роки тому перший "Полтавський прорив" і учасники полтавського гурту "Ктулху" Костянтин Захарченко та Захар Балтавар.

У першому рок-марафоні "Ктулху" посіли друге місце, а переможцями став гурт "10 негренят", який згодом розпався. Костянтин Захарченко розповів, що кілька разів Олексій Мандриченко збирався відродити "Прорив", але постійно виникали організаційні проблеми, на кшталт партнерів заходу чи банального місця для проведення. Аж до нинішнього року, коли ідею підтримали власники арт-кафе "Open kitchen".  

Свого часу для нас участь у першому "Полтавському прориві" була дуже корисною – ми багато всього зрозуміли, чомусь навчилися, показали себе. Зараз до нас прийшли нові гурти, яких тоді, чотири роки тому, не було ще. І це для них реальний шанс заявити про себе. Ми дивилися, як з кожним виступом колективи виступали все краще, наш рок-марафон однозначно пішов усім на користь, незважаючи на місце, яке посіли команди

– вважає Костянтин Захарченко.

Заявки подали 14 гуртів, із яких журі відібрало 10. Саме ця десятка й вступила в боротьбу:

-"Аль-Кабір" (Полтава)
- "Дельтора" (Полтава)
- "МеталолоМ" (Полтава)
- "The NeForMat" (Карлівка)
- "Магнітне поле" (Чутове)
- "Измена" (Кременчук)
- "F.Hate" (Полтава)
- "поЛин" (Полтава)
- "Колхозник" (Полтава)
-"Deathline" (Полтава).

Провели жеребкування, розподілили перші пари команд, які змагалися. Виступи відбувалися по п'ятницям, для оцінки виступів залучали "таємне журі" – людей, які там чи іншим чином пов'язані з рок-музикою та неформальною культурою. Це музиканти, журналісти, активісти та бізнесмени, які підтримують рок-культуру в Полтаві. Після виступів обох команд члени журі ділилися думками та голосували за одну з двох команд. Кожного разу "таємне" журі було нове. Організатори вважають, що таким чином мінімізувався ризик спроб тиску учасників на тих, хто оцінює їх виступи.

З часом Олексій Мандриченко привселюдно заявив, що виходить зі складу оргкомітету, бо втомився від вирішення постійних проблем, але залюбки буде ходити на всі конкурсні етапи та підтримувати всі команди, як звичайний глядач.

До фіналу потрапили три гурти: полтавські "Аль-Кабір" і "МеталолоМ", та карлівський "The NeForMat". Кілька годин тривали виступи фіналістів, за якими уважно спостерігало таємне журі в складі семи осіб. На завершення відбулося таємне голосування в окремій кімнаті та підрахунок голосів.

Важко оцінювати ці три гурти, адже вони зовсім різні, і їх виступи неможливо порівняти. Тож ми керувалися, в тому числі, особистими вподобаннями

– зазначив один з членів журі, програмний директор "Полтавського телебачення" Роман Коба.

У результаті підрахунку з'ясувалося, що команди отримали 19, 12 та 11 балів. Таким чином визначили переможців.

Перше місце і головний приз – зйомку відеокліпу — отримав гурт "The NeForMat".

Друге місце і грошовий приз присудили гурту "Аль-Кабір",

Третє місце і приз у вигляді брендованих футболок здобув гурт "МеталолоМ".

Наступний "Полтавський прорив", вважає Костянтин Захарченко, обов'язково буде. Але навряд чи в найближчі роки. Поки що оргкомітет зійшовся на думці, що рок-марафон варто проводити раз на чотири роки, щоби дати можливість народитися та самозатвердитися новим полтавським рок-гуртам.

рок-марафон, концерт, музика, культура

За темою:

  • Помер режисер і постановник полтавського "Мазепа-Фесту"
  • Обласна філармонія оприлюднила афішу на листопад
  • Радіодиктант національної єдності: коли та де слухати
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.