ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 08.03


У Горішніх Плавнях із квітня підвищать вартість дитячого харчування

У Горішніх Плавнях із квітня підвищать вартість дитячого харчування у садочках на сім гривень. Так, 23 гривні коштуватиме харчування для дитини 1-3 років та 30 гривень - для дитини від 3 до 6 (7) років.

Кожен заклад дошкільної освіти  має статус самостійної юридичної особи та самостійно займається організацією харчування вихованців.

Всі дитсадки працюють 10,5 годин, тому і режим харчування дітей 3-разовий, повідомила головний спеціаліст відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Любов Павленко.

Батьки сплачують 60% від встановленої вартості одноденного меню і лише за ті дні, коли дитина відвідувала заклад. Інші 40% — це бюджетні видатки.

З 1 вересня 2016 року вартість одноденного харчування в дошкільних закладах Горішніх Плавнів не змінювалась і становить 16 гривень для дитини  1-3 років та 23 грн для дитини  від 3-х до 6 (7) років. 

У 2017 році на харчування дітей із бюджету було виділено 3 188 613 грн. Однак у зв’язку зі зростанням цін на продукти, встановлені норми дитячого харчування в закладах дошкільної освіти не виконуються. Це може мати негативні наслідки для загального стану здоров’я дітей. Адже дитяче харчування повинно бути раціональним, що повністю відповідає віковим фізіологічним потребам організму в основних речовинах і енергії.

Залежно від віку діти повинні одержувати певну кількість енергії, живильних мінеральних речовин і вітамінів. До щоденного дитячого раціону обов’язково повинні входити висококалорійні продукти: м’ясо, риба, масло, молоко, а також свіжі овочі та фрукти, соки, мед, тощо, норми яких встановлені законом і є основою для складання щоденного меню.

Для забезпечення повноцінного харчування вихованців закладів дошкільної освіти з 1 квітня 2018 року буде підвищена його вартість :

  • — 23,00 грн на день для дитини раннього віку (від 1-го до 3-х років);
  • — 30,00 грн на день для дитини передшкільного віку (від 3-х до 6-7 років).

Відповідно збільшиться і батьківська плата, що складає 60% від повної вартості:

  • — 13,80 грн на день для дитини раннього віку (від 1-го до 3-х років);
  • — 18,00 грн на день для дитини передшкільного віку (від 3-х до 6-7 років).

Батьки, які виховують троє і більше дітей, сплачують за харчування 50% встановленої батьківської плати.

Безкоштовним харчуванням забезпечені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, вихованці спеціальних груп дошкільного навчального закладу компенсуючого типу та діти з інвалідністю, діти, батьки яких беруть участь в АТО, а також діти з малозабезпечених сімей. Про це повідомляє Рrozoro.info.

 

гроші, діти, харчування, Горішні Плавні, дитсад

За темою:

  • У Кременчуці школярка отруїлася пігулками
  • Заарештували чоловіка, якого підозрюють у насильницьких діях щодо 11-річної доньки
  • Кременчуцьких підлітків змусили стати на коліна за жарт зі скульптурою Бабаєву 
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.