ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 30.07


У серпні планують почати розчищати Ворсклу

Полтавську річку Ворскла почнуть розчищати вже в серпні. На роботи з міського бюджету планують витратити майже десять мільйонів гривень із міського бюджету Полтави.

 Проте екологиня говорить, що роботи можуть зашкодити рибі та рослинності навколо.

Полтавською Ворсклою пропливають пластикові пляшки, з води стирчать гілки дерев, утворились скупчення з водоростей та сміття в деяких місцях. Водолази називають їх «островами», які обмилували дикі качки. Рятувальники говорять, що коли доводиться рятувати людину, то непотріб заважає та сповільнює їхні дії.

"Я вважаю, що потрібно розчистити річище річки в межах міста. При пошуках потерпілої людини, яка пішла під воду, гілля дерев та стовбури заважають максимально швидко працювати, рятуючи людину", – розповів водолаз Рятувально-водолазної служби Михайло Білаш.

Вже в серпні почнуться роботи з очищення водної артерії міста.

"Погоджували з усіма інстанціями, що відповідальні за це. Бо також готувався проєкт, на етапі проєктування та експертизи, всі необхідні дозволи отримані. Поїдьте подивіться на Ворсклу і зрозумієте для чого прочищати", – сказав заступник міського голови з питань житлово–комунального господарства Олексій Чепурко.

А ось що з цього приводу говорить екологиня.

"Розчищення русла має відбуватися в крайніх випадках, задля того аби налагодити самоочисну систему річки", – розповіла виконавча директорка ГО "Екодія" Наталія Гозак.

За словами еколога, після очищення річки, рівень води впаде, а це може зашкодити прибережній рослинності.

"Донна риба буде потурбована цими діями, буде намагатися втекти та змінити своє оселище. Вимушена перепливати в інші місця, там де вже живе інше риба, це може викликати внутрішньовидові конфлікти", – додала Наталія Гозак.

За попередніми підрахунками, очищення ділянки від Крутого берегу до залізничного мосту на Дублянщині обійдеться в понад девʼять мільйонів сімсот тисяч гривень з міського бюджету, повідомляє PTV Полтавське Телебачення.

 

 

розчищення, річка, Ворскла

За темою:

  • Андрій Шевченко знову викликав Різника до збірної
  • УПЛ: "Ворскла" і "Зоря" зіграли внічию
  • Ворскляни зазнали прикрої поразки у Львові. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.