ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 07.05


У Щербанях на Полтавщині місцевих не пускають в укриття під час повітряної тривоги

У Щербанях на Полтавщині місцеві стверджують, що їх не пускають в укриття під час повітряної тривоги.

У Щербанях на Полтавщині місцеві скаржаться, що їх не пускають в укриття ліцею під час повітряної тривоги.

Про це Суспільному розповіла жителька села Юлія Герус. За словами директорки закладу Наталії Драч, доступ до укриття має бути лише в учасників освітнього процесу.

У селі Щербані на Полтавщині облаштоване одне найпростіше укриття. Розташоване воно на території ліцею. Місцеві жителі скаржаться, що двері укриття зачинені під час повітряної тривоги.

У Щербанях місцеві стверджують, що їх не пускають в укриття під час тривоги

"Така ситуація була із моїм племінником. Він перший рік, як не навчається в школі. Під час тривоги вони хотіли зайти до укриття. Це було вдень, але їм сказали: "будь ласка, ви тут вже не навчаєтеся, не приходьте на територію", — розповіла місцева жителька Юлія Герус.

"Ми пішли після першого вибуху шукати укриття і вийшло так, що ми його то знайшли, але воно виявилося, що закрите було, потім якийсь чоловік вийшов і сказав, що воно відкрите, але туди ніхто не приходить", — розповів місцевий житель Станіслав Руденко.

У Щербанях не пускають в укриття під час повітряної тривоги

Будівля Щербанівського ліцею огороджена забором. Є три входи на територію, два з яких постійно закриті, розповідає місцева жителька Ольга Дремова.

"Ми живемо у такий час, коли повинні знати, що ми можемо десь сховатися. На даний час ця можливість – її немає. Тому що швидко потрапити в укриття немає змоги. Щоб туди потрапити, потрібно обійти половину радгоспа. На даний момент – важлива кожна хвилина. Це – час і це – життя", — розповіла місцева жителька Ольга Дремова.

Протирадіаційне укриття у Щербанівському ліцеї вміщує 300 осіб, розповіла директрока Наталія Драч.

У Щербанях не пускають в укриття під час повітряної тривоги

"Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, укриття закладів освіти, відповідно під час здійснення освітнього процесу за очною формою навчання, доступні тільки для учасників освітнього процесу. Після завершення освітнього процесу, тобто десь після 15-ї години ним можуть скористатися всі інші", — пояснює директрока Щербанівського ліцею Наталія Драч.

"Під час навчального процесу укриттям можуть скористатися тільки учасники освітнього процесу. У той же час, ми можемо констатувати, що, коли освітній процес у даних закладах не проводиться, то доступ до укриттів під час сигналу повітряної тривоги повинен бути відкритим для усіх осіб, які хочуть там укритися", — каже юристка Дар'я Маліннікова.

За її словами, якщо під час повітряної тривоги, існує загроза життю і здоров'ю людини, то питання має вирішувати на місці балансоутримувач приміщення. Якщо люди не можуть потрапити в укриття, потрібно викликати поліцію, радить Дар’я Маліннікова. Голова Щербанівської громади запевнив Суспільне, що доступ до укриття є.

У Щербанях на Полтавщині не пускають людей в укриття під час тривоги

укриття, Щербані

За темою:

  • Полтавщину відвідала перша леді Олена Зеленська
  • Полтавці складатимуть національний мультимедійний тест в укриттях
  • Полтавці збудують ще чотири шкільних укриття
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.