ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 08.02


У січні п'ятеро ухилянтів із Полтавщини отримали умовне покарання

Протягом січня на Полтавщині суди винесли вироки п’ятьом жителям області, які отримали повістки, але до військкомату вчасно не з’явилися. Ці п’ятеро ухилянтів отримали по три роки умовного покарання.

 

Про це стало відомо з даних Єдиного державного реєстру судових рішень.

Так, 31 січня Лубенський міськрайонний суд виніс вироки двом місцевим чоловікам, які проігнорували повістки до військкомату. Один із них — уродженець Лубен, має вищу освіту, розлучений, тимчасово не працює та раніше не судимий. Чоловік отримав повістку та повинен був з’явитися у військкомат 1 листопада для проходження військової служби та відправки до навчального центру, але цього не зробив.

Інший ухилянт — уродженець села Березівка Лубенського району, має середню спеціальну освіту, працює трактористом-машиністом, одружений, має на утриманні 8-річну дитину, раніше не судимий. Чоловіку також вручили повістку, відповідно до якої він мав 5 жовтня з’явитися до військкомату для проходження військової служби.

Обидва чоловіки свою провину визнали та уклали угоди із прокуратурою. Суд призначив їм по три роки позбавлення волі, але від відбування покарання їх звільнили з іспитовим строком у півтора та два роки відповідно.

Також 10 січня Лохвицький районний суд призначив три роки умовного покарання місцевому мешканцю, який проігнорував повістку. Чоловік народився у Лохвиці, він неодружений, ніде не працює, має середню спеціальну освіту, раніше не судимий. Обвинувачений із жовтня 2009 до квітня 2010 року проходив строкову службу у Збройних силах України, має військову спеціальність та звання сержанта.

Наприкінці серпня чоловік отримав повістку та мав з’явитися до військкомату для відправлення у військову частину, але у призначений день та час не прибув і прямо відмовився від несення обов’язків військової служби під час загальної мобілізації. Тому суд призначив йому три роки позбавлення волі, але від відбування покарання звільнив з іспитовим строком у два роки.

Крім того, Козельщинський та Гадяцький районні суди призначили покарання чоловікам, які також проігнорували повістки. Обидва свою провину визнали і також уклали угоду із прокуратурою. Тож судді призначили їм по три роки ув’язнення, але від відбування покарання звільнили з іспитовим строком — по року кожному.

Вироки ще не набрали законної сили та можуть бути оскаржені в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів із дня проголошення. 

війна, кримінал, ухилянти, суд, прокуратура, мобілізація

За темою:

  • У Лубнах чоловік убив свого знайомого
  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • На Миргородщині чоловіки з'ясовували стосунки за допомогою гранати
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.