ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 06.01


У скільки обійшлося полтавцям приготування куті

6 січня, напередодні Різдва Христового, православні полтавські християни відзначають Святвечір, коли родина збирається разом, і господиня готує 12 пісних страв. Найголовнішою ж стравою на святковому столі є кутя.

Традиційна кутя готується з пшеничних зерен, маку, волоських горіхів і меду. Проте, як свідчать перекази, чим смачніше і багатше кутя, тим кращим буде врожай наступного року. Альтернативою пшеничної крупи використовують рисову для приготування цієї страви.

 

За даними сайтів гіпермаркетів,  пшеничну крупу продавали за середньою ціною 8-11 грн/800 г.  Рисову крупу - 23-30 грн/кг.

Харчовий мак в гіпермаркетах України пропонували за ціною в межах від 22 до 35 грн/150 г. Волоський горіх —  в межах 48-50 грн/180 г.

І останній обов'язковий інгредієнт куті – мед (липовий) –  за мінімальною ціною 41 грн/270 г.   Крім того, багато рецептів куті включають в себе ще й різні сухофрукти. Наприклад, чорнослив, який продають в гіпермаркетах за середньою ціною 45-60 грн/200 г. Пропозиції з найвищою ціною досягають вартості 82 грн/200 г.

Аби нагодувати 6 персон кутею потрібно спустошити гаманець на – 100-200 гривень. 

Нагадаємо, 7 січня після Святвечора наступить одне із найбільших свят у році – Різдво Христове, що знаменує також і закінчення тривалого посту.

 

Святвечір

За темою:

  • День йоги відзначать у Полтаві
  • Полтавці вперше відзначають День батька
  • У Полтаві привітали медиків із професійним святом
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.