ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:12 10.09


У Сулі на Полтавщині завелася агресивна риба

Незвичайні рибини виловили місцеві рибалки в районі мосту через Сулу, поблизу села Липове на Полтавщині, пише прес-служба Оржицької райради.

Ще кілька років тому такої екзотичної риби не було в полтавських річках. Кажуть, в Україну цей вид завезли акваріумісти

В результати визначення видової приналежності "незнайомців" з'ясувалося, що вони належать до виду "сонячний окунь звичайний" (Lepomisgibbosus). Ця знахідка є першою реєстрацією цього виду риб на території НПП "Нижньосульський".

Царьок, або Сонячний окунь звичайний (Lepomis gibbosus)- риба родини Центрархових, ряду Окунеподібних. Розмір може досягати до 40 см, вага до 0,6 кг, в ріках України розмір не перевищує 20 см. Тіло високе, досить яскраво забарвлене. Спина зеленувато-оливкова, по боках помаранчеві плями та темні смуги, черево жовте. Тіло та голова вкрита великою кількістю зелених та червоних плям, губи блакитні,плавці жовті. Самець має "вушка" — чорні з червоною облямівкою, у самиці вони червонувато-жовті.

Ця риба розповсюджена у водоймах Північної Америки від Орегону на Тихоокеанському узбережжі до Джорджії на Атлантичному узбережжі; найпоширеніший в північно-східній частині США.

Сонячний окунь швидко акліматизувався в Європі та Азії, а в Україні ареал охоплює пониззя річок, що впадають у Чорне море.

Ця риба є популярною для розведення у акваріумах, але в  період нересту стає агресивним.

На смак екзотичні риби нагадують карасів, але з солодким присмаком, — розповіла Анна. Родом незвичайна риба з Південної Америки.

Сонячний окунь — ненажерлива і така, що швидко розмножується, риба. Він небезпечний тим, що поїдає мальків та ікру цінних риб.

сонячний окунь, риба, екзотика

За темою:

  • На Полтавщині незаконно скупили понад 250 кілограмів риби
  • На Полтавщині упіймали браконьєра з уловом на 10 тисяч гривень
  • Дідусь із онуком загинули на риболовлі у Білецьківських плавнях
  • Топ-5 за тиждень :