ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 17.05


У Трибах вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Цього року масових заходів до дня жертв політичних репресій не проводили у зв'язку з карантинними обмеженнями, але до пам'ятного знака приїздили родичі репресованих, колишні політичні в'язні та небайдужі полтавці.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко поклала квіти до пам'ятного знака на місці перепоховання останків жертв політичних репресій у селі Триби, що під Полтавою. Разом із нею вшанували всіх, хто загинув від дій тоталітарного режиму, представники профільних департаментів ОДА та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

"На жаль, в українській історії було багато трагічних сторінок. Ця – одна із них. Щорічно в третю неділю травня вшановуємо пам'ять жертв політичних репресій. Згадуємо знищених радянською владою. Полтавщина є одним із найбільш постраждалих в роки Великого терору регіонів. В області з вересня й до кінця 1937 року розстріляли 1934 особи. В 1937-1938 роках було репресовано більше десяти тисяч наших земляків. Пам'ять про уроки минулого не позбавляє нас людяності. Політичні переслідування та насильство не повинні повторитися в майбутньому", – зазначила Катерина Рижеченко.

Цього року масових заходів не проводили у зв'язку з карантинними обмеженнями, але до пам'ятного знака приїздили родичі репресованих, колишні політичні в'язні та небайдужі полтавці. Вони підходили до місця поховання, клали квіти та запалювали лампадки.

Нагадаємо, пам'ятний знак на місці перепоховання останків жертв політичних репресій був встановлений лише на початку 1990-х років. Хоча останки в цих місцях почали виявляти ще в 1960-х. В Україні виявлено щонайменше 18 місць масових поховань жертв політичних репресій.
 

пам'ять, історія, влада, репресії, геноцид

За темою:

  • У Полтаві відбулась панахида за загиблими героями війни
  • У Полтаві презентували поштовий конверт до ювілею Самійла Величка
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.