ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 10.07


У водоймах зафіксували значне перевищення норм кишкової палички

Перевищення норм кишкової палички зафіксували у водоймах Полтави, Кременчука, Кобеляцького та Новосанжарського районів області.

Спекотливий початок літа змусив полтавців шукати порятунку на берегах річок та ставків. Та вже на початку липня перевищення норми кишкової палички зафіксували у водоймах Полтави, Кременчука, Кобеляцького та Новосанжарського районів.

На пляжах обласного центру рівень ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) минулого тижня перевищував допустиму норму у 3-4, а подекуди майже у 5 разів. А в Кременчуці цей індекс, норма якого складає 5000 на літр, минулого тижня підскочив аж до 2400000. У 2019 році такий показник тут спостерігався аж у пік сезону, в серпні.

Як розповіла завідувачка відділу моніторингу неінфекційних захворювань КП "Полтавськй обласний лабораторний центр МОЗ України" Наталія Дишлевич, спека на початку липня сприяла термостатичному ефекту: чим вища температура повітря, тим швидше розмножується кишкова паличка. Влітку лабцентр проводить забір проб води у місцях відпочинку щотижнево по понеділках. Результат отримується за два-три дні.

Два улюблених мешканцями обласного центру місця відпочинку, попри зниження температури, і далі загрожують відпочивальникам проблемами. На пляжі №3 (Шевченківського району Полтави) ситуація проти минулого тижня, на жаль, погіршилася. Показник із 15000 підстрибнув до 24000 і перевищує допустиму норму майже у 5 разів. На Центральному пляжі (Київського району) вміст кишкової палички залишився на рівні попереднього тижня – 21000 – і перевищує норму більш ніж у 4 рази.

Завдяки тому, що спека відступила, у багатьох місцях відпочинку розмноження кишкової палички сповільнилося. Так, на Дублянщині (пляж Подільського району Полтави) показник упав нижче норми і складає 2900 ЛКП. Пляж "Плесо" також зараз безпечний – 3500 ЛКП. Але, за словами Наталії Дишлевич, це не надовго – до наступного відчутного підвищення температури.

У Кременчуці показник ЛКП також знизився. Проти попередніх 2400000 ЛКП зараз він знизився більш як утричі, проте залишається дуже високим – 700000.

"Підвищення вмісту кишкової палички може спричиняти кишкові розлади – пронос, блювоту. Тому на пляжі треба пильнувати , щоб діти, пірнаючи, не ковтали воду. Не треба використовувати річкову воду для миття продуктів та рук перед їдою. Вдома слід одразу прийняти душ, оскільки кишкова інфекція, це хвороба брудних рук. Зараз у всіх у сумочках є дезінфікуючі засоби. І пам'ятатайте на пляжі не лише про кишкову паличку, а й про коронавірус", − радить Наталія Дишлевич.

вода, інфекція, спека, безпека

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.