17:50 16.11 1650
У восьми селах на Полтавщині влада області наразі будує нові сільські амбулаторії - на умовах співфінансування з місцевими громадами.
Полтавщина стала однією з перших областей країни, де затвердили проекти амбулаторій.
— Медицина має бути доступна кожному, незалежно від місця проживання. Раніше робили косметичний ремонт старих лікарень. Але я вважаю, що без будівництва нових амбулаторій майбутнього не буде — знову з року в рік їх підфарбовуватимемо і лататимемо дірки. У багатьох населених пунктах вже почалися роботи, — заявив днями голова ОДА Валерій Головко.
Зараз, за інформацією прес-служби ОДА, будують амбулаторії в восьми населених пунктах:
Скороходівська ОТГ;
— Михайлики (Шишацька ОТГ);
— Петрівка-Роменська (Петрівсько-Роменська ОТГ);
— Вирішальне (Лохвицький район);
— Дмитрівка (підпорядковане Горішньоплавнівській міській раді);
— Мала Перещепина (Малоперещепинська ОТГ);
— Кривуші (Кременчуцький район);
— Шевченкове (Решетилівський район).
Перші чотири амбулаторії планують звести до кінця цього року. Далі планують облаштування.
— Реформа сільської медицини відкриває нові перспективи, об’єднує нашу територіальну громаду. Це абсолютна гарантія якості медичних послуг. Кожного дня в нас трудяться будівельники, вже заклали фундамент, — поділився думками перший заступник голови Гадяцької районної державної адміністрації Сергій Бондаренко.
Після закінчення робіт Полтавська ОДА має закупити для амбулаторій автомобілі — для надання невідкладної допомоги.
— Те, що ми виграли можливість будувати амбулаторію — це велика перемога для ОТГ. Раніше у нас не було можливості навіть вакцинацію тут провести. Доводилося їхати в Чутове. Тому ми дуже вдячні владі за можливості розвивати медицину у сільській місцевості. Сподіваємося, що тепер до нас приїдуть молоді спеціалісти. Зараз шукаємо можливості надавати їм першочергове житло, — сказав заступник голови Скороходівської ОТГ Євгеній Литвинов.
Нові амбулаторії відповідатимуть європейським стандартам та типовим проектам, розробленим Мінрегіоном. Це амбулаторії моно-практики з одним чи двома лікарями, без або з житлом. Закладів групової практики на Полтавщині буде вього три. Амбулаторія на 3-4 лікарі у Скороходівській ОТГ та на 5-7 лікарів у селах Розсошенці (Щербанівська ОТГ) та у Засулля (Засулівська ОТГ).
Роботи проходять на умовах співфінансування. Місцеві громади виділяють 30 відсотків вартості будівництва.