ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 27.11


У Харкові показали скарби, знайдені у Більську на Полтавщині

Скіфські скарби, знайдені влітку у кургані поблизу Більська Котелевського району, вперше показали відвідувачам музею археології Харківського національного університету імені Каразіна.

Виставку-презентацію присвятили підсумкам польового археологічного сезону харківських археологів та розповіли про сенсаційні знахідки при розкопках кургану.

Всі фахівці приїхали подивитися на комплекс, який, можливо, лише раз у двадцять років потрапляє у руки археологам. Хоча це в цілому рядовий курган. Ви розумієте, які були багаті кургани отої еліти в районі Більська, але скільки разів вони були пограбовані. І оце невеличка тільки ота долічка, що залишилася наскільки радує науковців і дає змогу потім вивчати старожитності того ж сивочолого Більська. Усі знайдені артефакти після реставрації планують передати до Більська. 

зазначив Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею, археолог:

Усі знахідки після  презентації харківській громаді, пройдуть процес реставрації,  апробацію для предметів жовтого металу та обов’язково будуть передані у фонди заповідника Більськ, коли будуть відповідні умови зберігання.

Музей Більського городища, на жаль, існує поки що лише в проекті. Тому експонати перебуватимуть у фондах музею археології університету імені Каразіна, повідомляє "Лтава".

Більськ, скіфське поселення, археологи

За темою:

  • У Полтаві презентували "Феномен Більського городища – 2022"
  • Три тисячі років: у заповіднику на Полтавщині бабаки викопали уламки древнього посуду. ФОТО
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.