ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 21.12


У Харкові презентували знахідки полтавських археологів. ВІДЕО

У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відкрили виставку "Підсумки польових археологічних досліджень 2019" та показали унікальні знахідки, в тому числі золото скіфів.

Цьогоріч пройшли науково-дослідні роботи в некрополі Скоробір, в окрузі Більського городища на Полтавщині та знайдені унікальні знахідки під час дослідження двох курганів.

 

У першому ургані, який був пограбований ще в давнину, знайшли тільки глиняну миску, черпак і бронзову бляшку у вигляді голови тварини, також там збереглися залишки дерев'яної похоронної конструкції.

В іншому кургані поховання збереглося не пограбованим. Більшість речей вдалося зафіксувати in situ. Цілісність могили дозволила встановити риси поховального обряду.

У дерев'яному склепі було поховано молоду жінку з прикрасами - браслет, шпильки, намисто, золота діадема. Нам вперше вдалося зафіксувати особливості будови жіночого наряду середини VI ст. до н.е. Поруч із нею були покладені металеве люстерко, посуд, кам'яне блюдо. Цікавим є той факт, що окремо, в південно-східному кутку склепу, були залишені предмети кінської вуздечки та військового спорядження, однак поховання чоловіка  не виявили

- розповіла директор Музею археології Каразінського університету Ірина Шрамко.

археологія, поховання, Більськ

За темою:

  • У мережі оприлюднили відео з Більського городища
  • У Більську знову знайшли рідкісні артефакти
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.