ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 25.02


У Хоролі демонтували пам`ятник-погруддя комуністу Третяку

Демонтаж пам`ятника Третяку відбувся на виконання розпорядження начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна “Про демонтаж пам’ятника–погруддя герою Радянського Союзу, герою соцпраці І.М.Третяку у Хоролі.

Регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар нагадав законодавчі аспекти питання: «Декомунізаційний Закон забороняє як символіку комунорежиму пам’ятники особам, які обіймали керівні посади у вищих органах комуністичної партії та СРСР. Тож комуністичний маркер необхідно було демонтувати, оскільки його спорудили на честь Третяка Івана Мусійовича (1923–2007) — члена ЦК КПРС у 1976-1990 роках,  заступника міністра оборони СРСР у 1986–1991-му роках..

Це “історія з бородою”- довжиною у сім років https://bit.ly/3Z0zOrr . Ветерани російсько-української війни періоду АТО/ООС, зокрема Олександр Стеценко, патріотична громадськість Хорольщини, всеукраїнська громадська ініціатива “Декомунізація. Україна” й Український інститут національної пам’яті (УІНП) постійно вимагали від мера Хорола Сергія Волошина виконати декомунізаційний закон, відстоювали свою позицію у судах. Хорольська мерія шукала прогалини у законодавстві, надсилаючи на УІНП та ініціаторам демонтажу відписки, ігноруючи факти непричетності до вигнання нацистів з України та участь Трєтьяка у окупації Радянським Союзом незалежних країн Балтії».

У Полтавському офісі УІНП наголошують: «Комуніст-сталініст-брєжнєвіст Трєтьяк був серед тих, хто прагнув відкинути народи колишнього СРСР у морок сталінщини, репресій, голодоморів. Він підтримав ГКЧП – спробу придушити визвольні рухи у колишніх республіках СРСР або як зневажливо казали тоді у Кремлі «парад суверенітетів»». Малорос-колаборант третьяк причетний до страхітливого злочину. 1 вересня 1983троку мирний пасажирський літак «Корейських авіаліній» (рейс KAL007). «Боїнг-747» прямував із Нью-Йорка до Сеула. Маршрут пролягав над Тихим океаном, огинаючи територію СРСР. Літак помилково відхилився від маршруту й трішечки залетів в радянську територію. Оскільки екіпаж, за даними «чорних скриньок», неправильно налаштував автопілот. Російський радянський винищувач збив «Боїнг»-так через наказ кремлівських верховод, попередників путіна-стрєлкова-гіркіна трагічно загинуло 269 людей:. Видатний президент США Рональд Рейган назвав трагедію «злочином проти людства, який ніколи не повинен бути забутим», «актом варварства і нелюдської жорстокості». У Сеулі, столиці Республіки Корея, відбулися багатотисячні протестні акції, під час яких спалювали прапори СРСР. На час сахалінського злочину малорос з Хоролу, кавалер чотирьох орденів Владіміра Лєніна Трєтьяк був членом ЦК КПРС і командував військами Далекосхідного військового округу (1976–1984 рр.).

 

Полтавський офіс УІНП

декомунізація

За темою:

  • У Решетилівці хочуть створити пам’ятник захисникам України
  • На Полтавщині відкрили меморіальні дошки чотирьом воїнам, які загинули на фронті 
  • На Полтавщині відкрили меморіальну дошку загиблому воїнові
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.