ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:59 06.01


У Хоролі депутати перейменували вулицю Небесної Сотні на Леніна

Депутати Хорольської міської ради скасували нову назву центральної вулиці і повернули їй радянську назву. Нібито через неправильну процедуру перейменування.

Хорольська міська рада відмінила своє рішення про перейменування вулиці Леніна на вулицю Небесної Сотні, тим самим повернувши їй радянську назву.

Це рішення було прийняте ще 23 грудня, і тоді ж його підписав міський голова. "За" проголосував 21 депутат, один -  утримався.

Мотивація - лист від місцевого громадянина Козлова, котрий просив депутатів відмінити їхнє попереднє рішення через те, що півтора роки тому воно було прийняте із порушенням процедури і строків.

Під час обговорення з’ясувалося: не була створена і не діяла комісія з перейменування, не було громадських слухань з цього приводу, рішення про перейменування не було оприлюднене у ЗМІ й мешканці, установи, підприємства і організації не ознайомилися із ним. Крім того, те рішення приймалося під тиском емоційно налаштованих мітингувальників під будівлею міської ради, які, на думку Козлова, не мали права представляти інтереси і волевиявлення мешканців колишньої вулиці Леніна.

Депутати не знайшли нічого кращого, як скасувати старе рішення і повернути вулиці назву Леніна - щоб потім знову перейменувати її. Згідно з даними опитування, яке оприлюднили на сесії, жителі цієї вулиці пропонують назву Соборна. При цьому, собору в Хоролі взагалі не існує.

Нагадаємо, 24 лютого у Хоролі відбувся мітинг мешканців, на якому зібралося понад 500 осіб. Якраз незадовго до цього масово загинули мітингувальники на Майдані у Києві. Хорольчани вимагали від своїх депутатів перейменування вулиці Леніна на вулицю Небесної Сотні, що і було зроблено.

Голова обласної організації ВО "Свобода" Валерій Черняков прокоментував виданню Poltava365.com ситуацію із перейменуванням вулиці Леніна в Хоролі.

- Навіть якщо взяти до уваги можливі порушення процедури прийняття рішення півторарічної давнини, коли вулицю Леніна в Хоролі перейменували на вулицю Небесної Сотні, ситуація для мене виглядає однозначною. Повертати їй стару назву, аби потім переназвати - це нонсенс. Звичайно, потрібно враховувати думку активної громадськості Хорола, але вона вже висловилася у січні 2014 року однозначно: з радянщиною у цьому місті покінчено.

Анна СОЛТОВСЬКА

хорол, ленін, небесна сотня, декомунізація, перейменування, вулиця, Черняков, Свобода

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.