ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


У заповіднику на Полтавщині бабаки допомогли знайти стародавню кераміку

На Більському городищі виявили кераміку VII століття до нашої ери. Про це Суспільному розповів директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост. За його словами, артефакти виявили біля нори бабака.

Кераміку знайшли на Західному укріпленні Більського городища під час екскурсії, розповів Ігор Корост. Артефакти були біля входу до бабачої нори.

У заповіднику на Полтавщині бабаки допомогли знайти кераміку, якій майже 3 тисячі років

Фрагменти старого посуду. Історико-культурний заповідник "Більськ"

«Таке трапляється не вперше. Інколи нам кроти допомагають, а це у нас ціле бабаче поселення там. От вони й накопали. Досвідчені археологи знають, що, наприклад, на новому місці завжди слід обдивлятись і тваринячі нори. Нерідко можна знайти щось цікаве»

 

За словами Ігоря Короста, виявили фрагменти ліпної кераміки та чорнолискованої ліпної кераміки. Окрім цього, виявили кістки, вугілля та шматки глиняної обмазки.

У заповіднику на Полтавщині бабаки допомогли знайти кераміку, якій майже 3 тисячі років

Фрагменти кераміки. Історико-культурний заповідник "Більськ"

«Це все в музейний фонд України передається. Зараз виготовляється документація на знахідки, і потім ми передаємо це все у музейні фонди»

  • Більське городище – історична пам’ятка доби скіфського часу, що являла собою типове укріплене поселення. Розташоване воно на Полтавщині поблизу села Більськ.
  • Городище є найбільшим укріпленням скіфського часу у Східній Європі. Складалося з трьох укріплень – Куземенське, Західне Більське і Східне Більське. Останні були об'єднані однією фортечною стіною.
  • Перші археологічні розкопки тут влаштували 1906-го року, повідомив директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост. Загальна площа городища - майже 4,5 тисячі гектарів.
археологія

За темою:

  • Двотисячолітні кургани на Полтавщині незаконно передали у приватні руки
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.