ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 29.09


У Жеваго хочуть відібрати його головний бізнес-актив

12 вересня 2022 року Північний апеляційний господарський суд визнав недійсною купівлю гірничорудною компанією "Ferrexpo" Костянтина Жеваго 40,19% акцій Полтавського ГЗК. 

 

Про це вказано в постанові суду, яка була оприлюднена 20 вересня в Єдиному держреєстрі судових рішень, інформує видання Forbes.

У статті наведена детальна історія приватизації Полтавського ГЗК, ключового підприємства "Ferrexpo". У розпал ваучерної приватизації у 1990-х Жеваго з партнерами придбали 42% акцій ПГЗК. Паралельно ГЗК зацікавилася група російських підприємців, відома в Україні як "VS Energy". Разом вони сконцентрували близько 15% акцій комбінату. У 2001 році вони придбали ще 25%+1 акцію у державного підприємства "Укрполіметали".

Повний контроль над Полтавським ГЗК Жеваго зміг оформити завдяки придбанню на біржі ПФТС державного пакета акцій 6,6% — під час торгів ціна на нього зросла в 11 разів, до $14,8 млн. У 2002 році Жеваго з партнерами викупили весь пакет росіян, заплатив за нього $27 млн. Через три роки росіяни вирішили, що продешевили, й оскаржили угоду трирічної давнини в суді. Начебто крапку у справі, яка тривала близько десяти років, було поставлено у 2015 році Вищим господарським судом, який став на бік "Ferrexpo". Проте судова драма для Жеваго продовжується.

У жовтні 2019 року директор Державного бюро розслідувань Роман Труба на брифінгу заявив, що Костянтина Жеваго оголошено у розшук. Слідство підозрює його у розтраті 2,5 млрд грн коштів банку "Фінанси та Кредит".

Протягом перших семи місяців 2022 року дві третини всього експорту з Полтавської області склала залізна руда — це майже $800 млн.

бізнес, суд, Костянтин Жеваго, ГЗК, надра, залізна руда

За темою:

  • Ветерани Полтавщини можуть отримати гроші на розвиток власного бізнесу
  • Купити спирт Пшенична сльоза
  • КВБЗ за підсумками 2021 року став збитковим
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.