14:30 12.09 269
Учнів Полтавщини, які виїхали за кордон й здобувають освіту одночасно в країні перебування та Україні, можуть перевести в окремі школи. Такі діти зможуть навчатися українознавству дистанційно в новостворених класах.
Такі діти можуть навчатися дистанційно в створених класах в окремо визначених органами місцевого самоврядування школах (до пʼяти на область і Київ).
У цих класах учні зможуть вивчати тільки предмети українознавчого компонента. Тижневе навантаження становитиме від шести годин у початковій до восьми — в старшій школі. Водночас заклади загальної середньої освіти зараховуватимуть оцінювання з предметів, спільних для закордонних і українських шкіл.
— Така модель навчання запроваджена для того, щоби зменшити навантаження на учнівство, яке вимушено вчитися за кордоном. Водночас програма допоможе зберегти звʼязок цих дітей з Україною і мʼяко повернутися в нашу систему освіти після повернення додому. Буде визначено пʼять шкіл у кожному регіоні, у кожній може бути як один, так і кілька класів. Проте за потреби, якщо побачимо збільшення попиту на таке навчання, будемо розширювати перелік шкіл, — прокоментував заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.
Які предмети учнівство вивчатиме в окремих класах (групах), читайте далі.
1–4 класи:
5–9 класи:
10-11 класи:
Також у межах тижневого навантаження передбачені години для індивідуальних занять і консультацій: одна на тиждень для 1–4 класів і по дві — для 5–11 класів.
Як повідомив «Кременчуцькому Телеграфу» директор департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, наразі вирішується, які саме 5 шкіл в області візьмуть на себе цю функцію. Однозначно одна з них буде у Кременчуцькому районі.
— Районні військові адміністрації пропрацьовують питання цих шкіл, — каже Євген Кончаковський.
Євген Кончаковський сповістив, що станом на 1 вересня 8374 учні Полтавської області знаходяться за кордоном.
Казино та інтуїція: Як грати на вдачу?
10:48 02.10