ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 02.07


Удар по Кременчуку нанесли модернізованою надзвуковою ракетою Х-32

Удар Росії по Кременчуку був модернізованою надзвуковою ракетою Х-32. Такі данні надала британська розвідка.

Фахівці розвідки Міноборони Великої Британії помітили на відео з камер відеоспостереження, що російська крилата ракета, яка вразила торговий центр у Кременчуці, найімовірніше, була Х-32.

"Це модернізована версія Х-22 радянських часів", – уточнили там.

Розвідка союзників пише, що хоча Х-32 має кілька покращених характеристик у порівнянні з Х-22, "вона, як і раніше, не оптимізована для точного враження наземних цілей, особливо в міських умовах".

"Це значно збільшує ймовірність побічної шкоди під час націлювання у забудованих районах", – наголосили у розвідці МО Британії.

  Х-32 прийнято на озброєння у РФ 2016 року. Розроблено у КБ "Радуга" на базі Х-22 з іншим потужнішим двигуном. Завдяки зменшеній бойовій частині збільшено обсяг баків. Максимальна дальність ураження – до 1000 км, швидкість – 1,1-1,5 км/с, двигун – багаторежимний ЖРД, заявлена ймовірність ураження цілі – від 0,8 до 0,82. Летить до цілі зі стелею близько 40 км, на фініші атакує у крутому піку. Носій – Ту-22М3М. Усі ТТХ вище – ймовірні.

А удари 30 червня по курорту Сергіївка на Одещині, додали британці, "ймовірно, були ракетами Х-22".

"Ця зброя ще менш точна та непридатна для точкових ударів, і майже напевно неодноразово призводила до жертв серед цивільного населення останніми тижнями", – написали у розвідці країни-союзниці України.

Там резюмували, що Росія продовжує використовувати протикорабельні ракети повітряного базування для наземних атак, можливо, через скорочення запасів більш точної сучасної зброї.

війна, ракетний обстріл, Кременчук

За темою:

  • У Полтавській громаді на понеділок заплановані навчальні стрільби
  • Медиків Полтавщини просять їздити у відрядження до областей, де бракує лікарів
  • Загроза ядерного вибуху: як вижити
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.