ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 18.05


Україна святкує День резервіста. Історія Сергія Шебеліста

Сьогодні, 18 травня, ми відзначаємо День резервіста України, вітаємо всіх резервістів зі святом і розповідаємо історію одного з них - нашого земляка.

У цивільному житті він працює викладачем у Полтавському національному педагогічному університеті імені Короленка й навчає майбутніх журналістів, а у військовому – резервіст за контрактом одного з підрозділів бригади територіальної оборони Полтавщини і йому доводиться постійно навчатися самому.

 - Строкову службу в армії я не проходив, оскільки після випуску з університету вступив до аспірантури, по закінченню якої досяг граничного віку для призовників і був зарахований у запас. Але весь час відчував потребу хоч якось бути корисним для Збройних сил України, тому виконання військового обов’язку не уникав, – розповів Сергій Шебеліст.

У 2015 році Сергія викликали до військового комісаріату. Спочатку – для уточнення даних, потім він пройшов військово-лікарську комісію, а невдовзі – вирушив на свої перші навчальні збори. Саме там він склав військову присягу на вірність Українському народові та здобув перші фахові навички з тактичної медицини, вогневої підготовки, інженерної справи й роботи на блокпостах. 

Програма навчань була настільки насиченою та інтенсивною, що деякі військовозобов’язані навіть жартували, що такими темпами із трактористів хочуть зробити льотчиків – згадує теперішній професійний резервіст.

У нього за плечима досвід навчальних зборів у складі різних підрозділів: роти охорони військового комісаріату, стрілецького батальйону територіальної оборони, окремої танкової бригади Корпусу резерву та навчального механізованого полку навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України. Там він проходив індивідуальну й колективну підготовку за різноманітними військово-обліковими спеціальностями. Окрім того, Сергій - постійний учасник заходів "Єдиного стрілецького дня", котрий періодично організовують територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Полтавщини.

Закономірно, що у 2019 році Сергієві запропонували укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України. 

 - Я взяв час на роздуми і погодився. На моє остаточне рішення найбільше вплинули російська агресія у Керченській протоці й оголошення воєнного стану в частині областей. Крім того я розумів, що підписання контракту на службу в резерві – чи не єдина оптимальна можливість поєднувати цивільну кар’єру та військову підготовку. А підготовка потрібна! Це не невеликий, але хоча б конкретний особистий внесок у підтримку та зміцнення обороноздатності держави. Патріотична мотивація – добре, та вона має бути підкріплена навченістю, бо ще древні мудреці казали, що тренування породжує майстерність, – резюмував резервіст Шебеліст.

Звісно, сьогодні, 18 травня,  ми вітаємо не лише резервіста Сергія Вікторовича. Його історія - приклад, як громадянин без досвіду військової служби може долучитися до зміцнення обороноздатності Батьківщини. 

Службу у військовому резерві в Збройних Силах України впроваджено з 2006 року. Вона дозволяє не допустити втрати для Збройних Сил підготовлених військовослужбовців, які звільняються з військової служби і брали безпосередню участь у бойових діях, зберегти накопичений бойовий потенціал підрозділів, після їх звільнення. Укласти контракт на проходження служби в резерві може кожен громадянин України, віком від 18 до 60 років, незалежно від статі. Для чоловіків та жінок, які не мають досвіду військової служби, пропонується спочатку укласти контракт в територіальної обороні, де пройти загальновійськову підготовку. Резервіст, якій уклав контракт на проходження служби в резерві, може бути призваний на навчальні збори, за мобілізацією лише до своєї частини, на свою посаду. До того ж їм надається переважне право отримати вищу посаду, чергові військові звання.

Протягом 2019-2020 років понад 400 військовозобов'язаних Полтавщини вирішили підписати контракт на проходження служби у військовому резерві. Серед них близько 25% - офіцери запасу.

Серед переваг служби у військовому резерві є забезпечення формою та екіпіруванням, фінансове забезпечення та збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві. Крім цього, громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.


 

армія, свято, резервіст, Сергій Шебеліст

За темою:

  • На Водохреще в області працюватимуть сотні правоохоронців
  • У Полтаві відбувся традиційний новорічний забіг "Crazy Santa"
  • У Полтаві представили інсталяцію української світлиці до Різдва Христового
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.