10:00 18.10 1037
На Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті екснардепа Костянтина Жеваго виявили незаконну схему видобутку корисних копалин. За результатами слідства через це Україна зазнала збитків у 157 млрд гривень.
Адже незаконно видобуті понад 20 мільйонів кубометрів щебню перепродали приватним підприємствам.
Нацполіція викрила незаконну схему на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, що входить до сфери впливу бізнесмена та екснардепа Жеваго. Загальні збитки від "оборудок" для держави перевищили 157 млрд гривень.
Про те, що на гірничо-збагачувальному комбінаті, що належав колишньому нардепу, виявили "схематоз" у сфері видобутку корисних копалин, офіційно повідомила Національна поліція.
За даними слідства, незаконний механізм, запроваджений на гірничо-збагачувальному комбінаті, дозволив фігурантам видобути понад 20 мільйонів кубометрів корисної копалини, а загальні збитки для держави перевищили 157 мільярдів гривень.
Інформація опублікована на офіційному веб-сайті Національної поліції 22 вересня, але назва підприємства не була розкрита широкому загалу. Правоохоронці озвучили лише, що кінцевим бенефіціаром комбінату є екснардеп 7-го та 8-го скликань.
Співробітники Нацполіції встановили, що комбінат мав ліцензію лише на видобування залізистих кварцитів.
"Отже, відходи, які утворюються під час збагачення корисних копалин, повинні були зберігатися у спеціально виділених зонах. Однак фігуранти, не маючи відповідної ліцензії, обробляли їх, а одержаний щебінь різних фракцій продавали підприємцям", – йдеться у повідомленні.
Поліція підкреслила, що відходи, утворені під час обробки залізистих кварцитів, також належать до корисних копалин загальнодержавного значення, що підтверджено експертними дослідженнями.
Отже, для їх використання необхідно було отримати відповідну ліцензію, але посадовці комбінату цього не зробили, хоча до 2015 року така ліцензія існувала.
"Встановлено, що протягом 2015-2021 років незаконно було видобуто понад 20 мільйонів кубометрів корисної копалини, а загальні збитки для держави становлять понад 157 мільярдів гривень. У ході слідства поліцейські зібрали доказову базу, яка стала основою для повідомлення особам, причетним до цього, про підозру", – роз'яснили слідчі.
Голові правління гірничо-збагачувального комбінату оголошено підозру за кількома статтями ККУ: незаконне видобування корисних копалин (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240) та зловживання повноваженнями (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1).
Враховуючи вказані у слідстві факти, фотографії та відеоматеріали, українські ЗМІ здогадалися, що йдеться про Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат групи Ferrexpo, який належить бізнесмену-утікачу Костянтину Жеваго.
Полтавський ГЗК є власником найбільших запасів залізняку в Європі і є ключовим активом Ferrexpо. На відміну від інших українських гірничо-збагачувальних комбінатів, Полтавський ГЗК спеціалізується на виробництві високоякісних котунів – продукції з високою доданою вартістю. Через це його можна вважати одним з найпривабливіших об'єктів для інвестування на ринках, які розвиваються.
29 грудня 2022 року Лондонська фондова біржа з посиланням на заяву компанії "Ferrexpo" повідомила, що один з ключових акціонерів Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Костянтин Жеваго нібито виходить зі складу ради директорів залізорудної компанії "Ferrexpo".
7 лютого 2023 року пресслужба групи компаній "Ferrexpo", до якої входить Полтавського гірничо-збагачувального комбінат, повідомила, що Шевченківський суд Києва заблокував рахунки Полтавського ГЗК.
Загалом Господарський суд м. Києва арештував активи олігарха на суму 46 мільярдів гривень.
Нагадаємо, нещодавно Вищий Антикорупційний суд ухвалив рішення про зупинення розслідування у справі щодо бізнесмена Костянтина Жеваго, якого підозрювали у передачі майже 3 млн доларів хабаря очільнику Верховного Суду Всеволоду Князєву. Раніше матеріали, що стосуються олігарха, відокремили в окреме провадження, а його самого оголосили у розшук.
Ціни на житло в Полтаві трохи знизилися
18:00 03.12