ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 06.12


Українцям додали ще одне свято

В Україні з’явиться День сімейної медицини. Сьогодні, 6 грудня, запровадження нового професійного свята підтримав Кабмін, ухваливши проект відповідного указу Президента.

Раніше ідею започаткувати в Україні День сімейної медицини підтримали українська та міжнародна медичні спільноти та громадськість.

Сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного, 80% усіх звернень відбуваються саме на цьому рівні.

Залучити до цього свята планують не лише лікарів загальної практики – сімейних лікарів та медиків первинної ланки, але і сім’ю, як первинний та основний осередок суспільства.

З даними  МОЗ, у світі "Всесвітній день сімейного лікаря" відзначається 19 травня — його запровадили у 2010 з ініціативи Всесвітньої ради сімейних лікарів WONCA, до якої входить і Українська асоціація сімейних лікарів .

За медреформою, пацієнт не буде  прив’язаний до лікарів первинної ланки за місцем прописки, а зможе  вільно обрати того фахівця, якому довіряє.

Тож нове професійне свято стане гарним нагадуванням, що замість самолікування є можливість запитати кваліфікованої поради у професіонала чи сказати слова вдячності. Для влади, у тому числі на місцях, – заохоченням розвивати та модернізувати сімейну медицину. А для студентів-медиків – іти в цю ключову для збереження здоров’я людей професію.

нове свято, День сімейної медицини

За темою:

  • Миколай у своєму полтавському будиночку роздає подарунки дітям. ФОТО
  • Полтавська ялинка не втримала цінову "пальму першості"
  • У Полтаві бігатимуть заради онкохворих дітей
  • Топ-5 за тиждень :