21:44 11.11

Українська молодіжна збірна в Полтаві мінімально переграла Білорусь. ФОТО

Молодіжна збірна України в Полтаві провела товариський поєдинок із однолітками з Білорусі і перемогла 1:0 завдяки голу Борячука наприкінці першого тайму.

Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова

Полтава не порадувала великою кількістю уболівальників на трибунах. При температурі, близькій до нуля, на стадіон завітали кілька сотень фанів, хоча надрукували про всяк випадок понад 15 тисяч квитків!

Українська молодіжка виставила дещо експериментальний склад, упереміж були досвідчені бійці і нові виконавці. Наприклад, лише п'ятеро тих, хто грав із Ісландією місяць назад, вийшли на поле в Полтаві. У відборі на Євро ми були четвертими, грали хлопці 1994-95 років народження, а нинішній склад - вже 1996-97, зокрема - Осман, Оріховський, Тимчик та інші. Саме ці гравці і представлятимуть нашу оновлену молодіжку.

Тренер Головко напередодні гри залишився без Дудика, Грися та Піхальонка, тому склад виглядав так: оборона (справа наліво) - Кирюханцев, Лук'янчук, Матвієнко, Осман, в центрі поля Вачіберадзе (нижче), Оріховський і Вакулко, на атаку діяли Петров (в центрі) , Мисик справа і Борячук зліва.

Гості були своєрідною загадкою для господарів, незадовго до гри Головко відзначав: "Для нас вдвічі цікавіше грати з цією командою, тому що інформації по ній практично немає. Це також певний тест - в тому числі, і для хлопців, які будуть грати фактично з чистого аркуша ".

Тому, хоч із перших хвилин українці і діяли першим номером, затиснувши суперника на їхній половині поля, але грали все ж озираючись на тили. В атаці команда в жовтих футболках намагалася діяти у короткий час, з глибини атаки розганяв Вачіберадзе. Але перший більш-менш небезпечний момент стався лише на 12-й хвилині, коли Лук'янчук потужно приклався здалеку і воротареві білорусів насилу вдалося відбити м'яч.

Білоруси починали гру так: Лешка, Ращеня, Павловець, Іванов - захисники справа наліво, Тараканов, Берьозкін в центрі поля, зліва Яроцький, праворуч Яблонський, форвард Садовский, поруч - Джигеро.

Правда, вже на дев'ятій хвилині замість захисника Ращені вийшов Волков - продовжити гру Іллі завадила травма.

На стартовий штурм номінальних господарів гості відповіли невпевненим кутовим, після якого Безрук забрав м'яч. А на 16-й хвилині Оріховський дав пас на хід Кірюханцеву, Ігор від самої лицьової лінії прострілив на Петрова, але Сергій у метрі від воріт пробити не зумів. Українці переважали суперників абсолютно, замкнувши команду в червоних футболках на їхній половині поля. Правда, до ударів справа доходила рідше, ніж можна було на це розраховувати. На 26-й хвилині, наприклад, Оріховський пробив знову здалеку - вище воріт.

34 хвилина - ще момент: із правого флангу прострілив Мисик, Петрова не надто щільно опікали в штрафному, але він закрутився з м'ячем і не зміг вдарити - знову безрезультатно. До того часу українці осміліли, стали проводити швидкі атаки флангами, але ось у ворота м'яч не йшов - занадто багато було неточних передач у завершенні атак. Білоруси ж грали на відбій і, в цілому, було зрозуміло, чому їхня команда відбір на Євро-2017 закінчила другою з кінця, здобувши лише дві перемоги - над Кіпром і Словаччиною - та й ті восени минулого року.

На 39-й хвилині українці таки забили: після подачі Османа з лівого флангу в штрафному майданчику Мисик не пробив, хоч і вистрибував, м'яч відскочив до Оріховського, той сильно пробивав ногою в бік воріт, а замкнув такий полупас на дальній штанзі стрімкий Борячук.

Із тим команди і пішли на перерву. На другий тайм обидва тренери випустили низку нових гравців, і гра трохи пожвавилася. Осміліли і білоруси, на 56-й хвилині дальній удар Васильєва прийняв на себе воротар українців. Утім, і далі наші володіли ініціативою, але втілити її навіть в небезпечні моменти довго не могли. На 64-й хвилині Баланюк обіграв захисника і з лівої пробив поруч зі штангою. Відповіли і білоруси - на 67-й хвилині Храмика зі штрафного віддав хороший пас на хід Шевченку, але той не зумів впоратися з м'ячем.

На 79-й хвилині українці могли забити другий гол - це був найреальніший момент - Баланюк коротко з флангу віддав на Щебетуна, той продовжив на Довбика, але пробити останньому не вдалося. У ці хвилини і гості намагалися комбінувати, але відчутно поступалися у володінні і в контролі над м'ячем. Проблема ж нашої збірної полягала в останньому пасі і відсутності осмисленого завершення атак. Утім, це тільки перший матч оновленої команди, гравці лише притираються один до одного, так що яскравого футболу попереду і не варто очікувати. З тим команди і закінчили - перемога українців 1:0.

Полтава вперше в історії побачила на власні очі молодіжну збірну країни.

Україна U-21 - Білорусь U-21 - 1:0

Гол: Борячук 39.

Україна: Безрук, Лук'янчук, Матвієнко, Осман, Кирюханцев, Петров, Оріховський, Борячук, Вачіберадзе, Вакулко, Мисик. На заміну виходили: Маханьков, Лобай, Щебетун, Ігнатенко, Тимчик, Третьяков, Довбик, Баланюк.

Білорусь: Щербицький, Іванов, Лєшка, Ращеня, Тараканов, Джигеро, Бєрьозкін, Садовський, Яроцький, Павловець, Яблонський. На заміну виходили: Белий, Байдук, Храмика, Фєдотов, Волков, Васильєв, Шибун, Шевченка, Санець.

Попередження: Ігнатенко - Лєшка, Волков.