ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 09.09


Україну і Полтавщину заполонили пошкоджені банкноти

Пошкодження купюр є різними: 3-4 просвердлювання в різних частинах, не менше половини банкноти зафарбовано або купюра розрізана на частини. Тому 500-ки і тисячні купюри не зараховуються в банкоматах одразу.

Тож полтавцям на рахунок зазначені купюри можуть потрапити лише протягом трьох діб після інкасації.

Купюри номіналом 500 та 1000 гривень були завезені з тимчасово окупованих територій і вважаються недійсними.

Користуватися цими купюрами заборонено і на справжні у банках їх не обмінюють.

Як упізнати спеціально пошкоджені банкноти і що робити?

Гроші, якими вам видають решту, треба уважно роздивлятися й не брати понівечені купюри. Нацбанк визнав їх недійсними. Тож якщо до вашого гаманця потраплять кілька таких – ви можете добряче влетіти в копійочку

Пошкоджені купюри були в руках жителів Запоріжжя, Одеси і західних регіонів. А потрапили вони з тимчасово захоплених територій. Там банки були змушені навмисно нівечити банкноти, які не змогли евакуювати на підконтрольну Україні територію.

"Ми вважаємо, що такі банкноти були викрадені зі сховищ банків на тимчасово окупованих територіях і зловмисники скористались цими банкнотами, і вже при потраплянні на контрольовану територію збували їх через термінали самообслуговування", – пояснив старший фахівець відділу дослідження та захисту грошей департаменту НБУ Віталій Ковтонюк.

Працівників столичних магазинів і барів про понівечені купюри попередили. А от кияни зізнаються: ретельно оглядають гроші не завжди.

"Я читала, що це купюри з окупованих територій, тому ми не будемо приймати. Мені моє начальство одразу сказало, що може таке бути", – розповіла бариста Ольга.

"Не чула. Я можу на них просто не звернути увагим і все", – каже продавчиня Людмила.

Насправді пошкоджували купюри номіналом від однієї гривні до тисячі. Тож незабаром і такі можуть з'явитися в обігу.  Пошкодження можуть бути різними: 3-4 просвердлювання в різних частинах, не менше половини банкноти або зафарбовано або відрізано, купюра розрізана навпіл або на три частини.

Користувачі соцмереж скаржаться, що дірявими купюрами одеські банкомати буцімто видають пенсії. У "ПриватБанку" фейк розвіяли. Нас запевнили: до жодного банкомату пошкоджені купюри потрапити не можуть.

"Якщо ми здійснюємо інкасацію, наприклад на підприємствах, у торгових закладах, купюра ця перевозиться до нашої каси перерахунку, де вона проходить декілька етапів перевірок на справжність, на відповідність. Ці етапи проходить машинна перевірка, а також спеціально навченими нашими касирами до кас перерахунку, які перевіряють кожну купюру", – пояснила спеціалістка з комунікації "ПриватБанку" в південних регіонах Анжела Дзінзюра.

А от поповнити банківські картки купюрами 500 грн і 1000 в деяких містах можна тільки в касах. Термінали не завжди виявляють пошкодження, тому такі банкноти тимчасово не приймають. У час воєнного стану в НБУ рекомендують якомога менше користуватися готівкою. А якщо під час розрахунків вам пропонують пробиті, пофарбовані, розрізані банкноти – відмовтесь і порадьте власнику цих грошей звернутися до банку.

"Якщо вже вам попалась така купюра, то ви повинні звернутися до будь-якого банківського відділення не важливо якого банку. звернутися до каси і віддати цю купюру касиру. Навзаєм ви отримаєте акт про вилучення цієї купюри, купюра відправляється до Нацбанку для проведення експертизи", – каже спеціалістка з комунікації "ПриватБанку" в південних регіонах Анжела Дзінзюра.

Якщо дослідження покаже, що купюри пошкодили в побуті – вам повернуть цілісні банкноти.

Помітили розповсюджувачів недійсних грошей – зверніться до поліції. Це допоможе правоохоронним органам припинити поширення цих купюр і покарати винних.

гроші, недійсні

За темою:

  • Як брати участь в АМА сесіях та заробляти на них?
  • З'явилася кольорова монета номіналом 5 гривень
  • У Полтаві відбулись чергові обшуки у справі розкрадання місцевого бюджету
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.