ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:00 13.02


Україну поділять на нові карантинні зони 

Кабінет Міністрів України має до 18 лютого ухвалити постанову про адаптивний карантин та новий поділ зон епідеміологічної небезпеки у зв’язку з коронавірусом.

Про це 13 лютого повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Він зазначив, що МОЗ уже подало уряду проєкт нової постанови про адаптивний карантин. Документ передбачає, що діятимуть чотири зони: червона, жовта, помаранчева і зелена.

Червона зона передбачає обмеження, які діяли під час зимового локдауну. Їх будуть запроваджувати, якщо хоча б два з п’яти визначених показників перевищуватимуть норму три дні поспіль і є загроза колапсу медичної системи. Це, зокрема:

 - завантаженість ліжок з киснем в регіоні більше ніж на 65%;
 - понад 60 госпіталізацій з COVID-19 на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
 - зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
 - менш ніж 300 ПЛР-тестувань за 7 днів на 100 тисяч населення;
 - коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих більше ніж 20%.

Помаранчевий рівень вводитимуть, якщо протягом тижня норму перевищуватиме один із цих показників. Водночас він не має додаткових обмежень, а покликаний попередити про епідбезпеку.

Жовта зона передбачає ті обмеження, які діють зараз.

Зелена - скасування всіх обмежень. Її зможуть запровадити по всій Україні, якщо буде досягнуто двох показників: рівень захворюваності на гострі респіраторні захворювання щонайменше у 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області; коефіцієнт виявлених випадків не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.

Нагадаємо, що раніше в Україні вже діяв адаптивний карантин. Тобто обмежувальні заходи поступово пом’якшувалися чи посилювалися у залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні. Однак уряд 11 листопада схвалив перехід від адаптивного до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які діяли на помаранчевому рівні небезпеки поширення COVID-19.

В Україні станом на 13 лютого в Україні було лабораторно підтверджено 1268049 випадків захворювань на COVID-19, з них за минулу добу – 5182 (на Полтавщині - 137).

коронавірус, медицина, влада, здоров'я

За темою:

  • Офіційно: семеро померлих, 764 нових хворих за минулу добу в області від COVID-19
  • У Полтаві додатково розгорнули 70 "ковідних" ліжко-місць
  • За добу на Полтавщині - плюс 848 випадків коронавірусу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.