ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 13.11


"Укрпошта" змінила тарифи для друкованих періодичних видань

З 1 листопада 2023 року "Укрпошта" почала прийом передплати на друковані видання на 2024 рік за оновленими, підвищеними тарифами.

 

В "Укрпошті" змінили тарифи на передплату і доставку друкованої періодики на 2024 рік. Замість складної системи розрахунків цін для кожного видання використовуватимуть єдині тарифи. Ціни на доставку газет підвищили нібито щоб уникнути збитків для служби доставки.

Як розповіла Суспільному начальниця відділу передплат Світлана Пушкар, щоб уникнути збитків підприємство підвищило ціну на доставку газет і журналів. 

"Включно з 2023 роком це були досить складні розрахунки, які враховували багато чинників. Це періодичність виходу видання: чи раз на тиждень, чи два, чи три, чи раз на місяць. Це і формат газети, її розмір, а також кількість шпальт. Майже для кожного видання це був окремий тариф. На передплату на 2024 рік встановлено єдиний тариф – це 15 гривень, на один абонемент, незалежно від того, на який термін передплачується видання", — розповіла начальниця відділу передплат обласної дирекції АТ "Укрпошта" Світлана Пушкар.

Вона уточнила, що вартість доставки періодики змінюватиметься відповідно до сфери розповсюдження.

Крім ціни за передплату, потрібно буде заплатити і за доставку. За загальнодержавне видання — від п’яти гривень, за місцеве – від чотирьох.

"Газету, якщо хочуть передплатити всеукраїнську, можна до 15 числа поточного місяця, щоб з наступного місяця приходила. Обласна – до 20 числа", — каже начальниця відділення № 14 Лілія Кряченко.

На Полтавщині "Укрпошта" змінює тарифи для друкованих періодичних видань

Відділення "Укрпошти" на Полтавщині 

Редакторка газети "Вісті" Юлія Шабля з Полтавської громади говорить, що зростання вартості зробить періодику недоступною для сільських читачів.

"На прикладі газети «Вісті» можу сказати, що вартість доставки зросла, увага, на 217%: з 7,97 гривень до 17,32 гривень на місяць. Як наслідок, собівартість газети знизилася на 20%. Тобто на 20% збідніла редакція. Крім того, щоб заробити на поліграфію, потрібно заробляти гроші на комунальні послуги, на хоч якісь заробітні плати працівникам і найголовніше – на державні податки", — говорить редакторка газети "Вісті" Юлія Шабля.

Передплатити друковані видання можна у відділенні "Укрпошти", у листоноші або самостійно заповнити бланк на офіційному сайті.

"Для того, щоб оформити підписку видання, клієнт має прийти у відділення. Ми йому даємо каталог, або він сам каже, яку хоче передплатити газетку. Ми знаходимо ціну, озвучуємо її і тоді, відповідно до наших процедур, озвучуємо ціну і передплачуємо", — говорить начальниця відділення № 14 Лілія Кряченко.

Як розповіла Світлана Пушкар, у 2023-му році на Полтавщині щомісячно передплачували більше 100 тисяч примірників друкованої періодики.

медіа, Укрпошта, ціни, передплата, періодика, преса

За темою:

  • Українські медіа атакують російські хакери
  • На Полтавщині судитимуть зрадника-журналіста
  • Полтавським журналістам пояснили, як круто знімати на будь-яку камеру
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.