11:35 05.08 3361
На майданчику поблизу села Копили під Полтавої було організовано пункт зважування. Протягом години на ваги заїхало понад півтора десятка вантажівок. П'ять із них затримано інспекторами Укртрансбезпеки.
Я тут, бо хочу побачити, як працює наш територіальний підрозділ. Адже, сидячи в Києві в кабінеті, не можна проаналізувати роботу своїх підлеглих. Розповідають, як все у них прекрасно і чудово. Але, коли ти їдеш по областях, і бачиш діяльність та відношення місцевої влади, координацію з іншими центральними органами в області, ти розумієш, що треба щось виправити, доопрацювати або взагалі, кардинально зробити зміни, в тому числі й кадрові
– заявив Михайло Ноняк.
Не так давно після особистих перевірок роботи в територіальних відділеннях Укртрансбезпеки він звільнив керівників підрозділів Запорізької, Одеської, Вінницької та Чернігівської областей. Як повідомлялося раніше, керівником Полтавського обласного підрозділу Укртрансбезпеки призначили Віктора Поліщука.
Полтавська область займає одне з провідних місць в Україні по будівництву і відновленню доріг. Основна проблема, яка постає після відновлення доріг – це їх збереження. Якщо автошляхами рухається великоваговий транспорт з перевантаженням, то за два-три роки маємо ту саму картину й відсутність доріг
– зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
За офіційними даними, говорить очільник Укртрансбезпеки, щорічно дороги псуються на суми близько трьох мільярдів гривень, але в реаліях ці суми набагато більші.
Коли виділяється на рік 30 мільярдів гривень, і щоб вони за рік-два зійшли нанівець за наші податки, державні кошти – цього абсолютно ніхто не хоче. Щоб дороги служили нам хоча б по десять років, треба дбати про габаритно-ваговий контроль та температурний режим
– зауважив Михайло Ноняк.
Основним чинником руйнації автомобільних доріг чиновники називають не погодні умови та якість ремонту, а саме перевантаження – безконтрольний рух великовагових автомобілів, особливо в літню пору. З метою контролю за рухом великогабаритних та важковагових автомобілів з минулого року впроваджена система пунктів габаритно-вагового контролю. Але на всю державу таких комплексів для зважування тільки 38, з них на території Полтавщини лише два, та й то один з них наразі не працює.
Цього року за кошти, надані Євросоюзом, Укртрансбезпека закуповує 78 комплексів зважування, три з яких отримає Полтавська область.
Це будуть пересувні лабораторії, де, в тому числі, буде проводитися габаритно-ваговий контроль, і які зможуть мобільно рукатися Полтавщиною та виявляти тих, хто порушує чинне законодавство України і не береже інфраструктуру й наші українські дороги, на які виділяються колосальні кошти – безпрецедентні суми в порівнянні з минулими роками
– розповів Михайло Ноняк.
Такі пункти будуть працювати на автошляхах області, де спостерігається великий рух вантажного автотранспорту. Окрім того, в стадії розробки знаходиться обласна стратегія збереження автошляхів, в рамках якої також планують здійснити закупівлю пунктів габаритно-ваговою контролю за кошти обласного бюджету та побудувати додаткові майданчики для скупчення та відстою великовагового транспорту в дні, коли температура повітря перевищує 28 градусів, що є межею для руху важких автомобілів.
Рішення про обмеження руху великовагових автомобілів дорогами області приймає облавтодор спільно з Гідрометцентром, затверджується воно на рівні керівництва області, контроль за виконанням рішення виконує Національна поліція. Коли температура спадає, у вечірню та нічну пору доби рух такого транспорту може бути відновлено.
Відучора на нараді щодо обмеження руху великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування у спекотний період було прийняте рішення запровадити таке обмеження. Згідно з розпорядженням, Служба автодоріг ввела обмеження руху транспортних засобів, маса яких перевищує 24 тонни, або навантаження на вісь яких перевищує 7 тонн. Таке обмеження діятиме в спекотний період з 10 до 22 години на окремих ділянках доріг. Про нього водіїв попереджатимуть відповідні дорожні знаки та інформаційні щити.
Сьогодні комісія на чолі з Михайлом Ноняком проінспектувала роботу одного з мобільних пунктів габаритно-вагового контролю. На майданчику поблизу села Копили під Полтавої було організовано пункт зважування. Протягом години зважування пройшли понад півтори десятки вантажівок. Транспортні засоби, вага та навантаження на одну вісь яких перевищує встановлені норми, були зупинені на відправлені на відстій до 22 години – таких виявили п'ять за період роботи комісії.
Ольга СТЕНЬКО
На Полтавщині потонула 9-річна дівчинка
20:00 30.11
Землі Полтавщини страждають від ерозії ґрунту
13:00 30.11
Пожежа на Миргородщині забрала життя
16:00 30.11