ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 26.05


Уперше логістикою зерна на Полтавщині керуватиме штучний інтелект

Агрохолдинг Андрія Веревського - компанія "Кернел" повністю переходить на координування роботи за допомогою штучного інтелекту.

Імітаційна модель поставок у світі не нова, але в агробізнесі "Кернел" став першим, хто перевів усю логістику на інформаційні технології, повідомляє Delo.

Масштаби світового лідера з виробництва та експорту соняшникової олії привели агрохолдинг "Кернел" до необхідності координування діяльності за допомогою програмного забезпечення.

Концепцію smart-логістики допомогла втілити в життя компанія Business Logic. За рік департамент логістики "Кернел" створив цифрову систему, яка пропонує оптимальні логістичні рішення.

Як працює імітаційна модель:

  • облікові програми акумулюють дані збирання врожаю,
  • вказуються варіанти вивезення на елеватори,
  • вноситься прогноз врожайності,
  • вираховуються дати дозрівання культур,
  • розраховується потрібна кількість вантажівок  і хоперів.

На основі аналізу цих даних система розробляє кілька логістичних сценаріїв, в яких вказує дату, поле і на який склад з нього краще везти зібраний урожай, скільки необхідно відвантажити зі складів, щоб прийняти весь урожай і максимізувати оборотність елеватора.

Ноу-хау в агросекторі

Система враховує всі можливі форс-мажорні обставини (погіршення погодних умов, поломка елеватора, затримки на залізниці тощо). Штучний інтелект повністю моделює ланцюжок транспортування врожаю, починаючи від поля і закінчуючи навантаженням у порту.

Інноваційна імітаційна модель була створена на основі програмного забезпечення AnyLogic. Вона дозволяє проаналізувати минулий і майбутній сезони, допущені помилки, врахувати зміни і скласти кілька варіантів руху зерна від поля до порту. Робота, на яку раніше треба було витрачати тижні, тепер виконується за півдня!

Тестування моделі завершено

На етапі тестування моделі, який тривав близько 6 місяців, команда департаменту логістики виявляла помилки і коригувала програму.

У результаті отримали автоматизовану систему, яка самостійно пропонує різні альтернативи, а ось прийняття рішення командою лежить у площині обраної стратегії: мінімізація логістичних витрат, пріоритетність у прийманні власного зерна на елеваторах компанії, швидкість доставки зерна в порт тощо

– розповів директор з логістики "Кернел" Микола Мірошниченко.

Зараз компанія відпрацьовує тижневе планування. Складність у тому, що не завжди команда має в розпорядженні достатню кількість часу для впровадження рішення, запропонованого системою. Тому потрібен щоденний пошук варіантів перевезення врожаю з полів з максимальною оптимізацією логістичних витрат.

Наразі тестування моделі успішно завершено, і в новому сезоні компанія запускає її в роботу. У перспективі цифрову систему зможе використовувати не тільки департамент логістики, а й інші структурні підрозділи однієї з найбільших українських аграрних груп — "Кернел" .

 

Кернел, Андрій Веревський, економіка, логістика, штучний інтелект

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.