ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:53 20.12


Усе по 199999. Що і як закупляють для судів

У територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Полтавській області майже на будь-яку закупівлю - один цінник. У 199 999 гривень. І це не просто так...

Портал публічних закупівель Прозорро ніколи не надсилає смс-повідомлення про новорічні знижки, акції та програми лояльності. Хоча дехто зовсім не цурається того, що всі закупівлі тепер у відкритому доступі. Громадськість та преса часто закривають очі на те, як державні установи щось приховують.
У територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Полтавській області звикли ставити один і той же цінник на будь-яку закупівлю. Ремонт залів, заміна вікон, заміна електропроводки, купівля картриджів, та навіть закупка звичайного паперу - все це окремо було оцінено в 199 999 грн.
Таких тендерів в управлінні - вагон і ще маленький возик. Проводяться вони "пачками" кожного місяця.
Чим же займається територіальне управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області? Управління безпосередньо відповідає за фінансове та технічне забезпечення суду. Саме звідси й розподіляються всі кошти між судами області.

Звідки ж узялася така цифра - 199 999? Все дуже просто. Для розуміння, у вересні 2015 року набрали чинності зміни до "Закону щодо державних закупівель", за якими тендер оголошується, якщо сума закупівлі складає більше 200 тисяч гривень. В інших випадках конкурс можна не проводити.
Тобто замовник вивчає ринок і самостійно обирає, з ким йому заключати договір. Законом допорогові закупівлі не регулюються. І, очевидно, що у територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Полтавській області добре вивчили закони.
Бізнес-пошукова система youcontrol.com.ua говорить, що основний вид діяльності яким, наприклад, займається підприємець Анатолій ГОРОШКО, який виграв кілька допорогових тендерів - оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткуванням.

Втім, треба зазначити, що вартість товарів та послуг після проведення торгів, як правило, зменшувалася, інколи - значно. Тобто, державні кошти вдалося таки зекономити.

Варто нагадати, що у минулому році територіальне управління Державної судової адміністрації в Полтавській області допустило ряд помилок при закупівлі комп’ютерної техніки, що коштувало державі понад мільйон гривень. Про це писали полтавські ЗМІ.

бюджет, гроші, суд, закупівля, закон

За темою:

  • Платники податків області забезпечили 320 мільйонів на підтримку армії
  • У Швейцарії арештували понад сто мільйонів долларів Жеваго
  • Цьогоріч в області сплатили вісім мільйонів податку на майно фізосіб
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.