ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:10 03.01


Ув’язнений у Росії полтавський "шпигун" проситиме Путіна про помилування

73-річний екс-керівник полтавського заводу "Знамено", якого тримають у колонії суворого режиму в Росії за нібито шпигунство, проситиме його помилувати.

Юрій Солошенко вже писав одне помилування на ім’я Путіна минулого року, однак його повернули через неправильне оформлення. 73-річний чоловік, якого тримають у колоні суворого режиму в Нижньогородській області, планує повторно направити похання про помилування.

Солошенка засудили до шести років колонії суворого режиму за "доведений факт шпигунства на користь України". За даними російської правозахисниці Зої Свєтової, 16 грудня Юрія Солошенка етапували до одного з виправних закладів Нижньогородської області.

Полтавець був затриманий 5 серпня 2014 року в Москві, куди він приїхав на запрошення свого знайомого по "оборонці". Українцю закидали шпигунство згідно зі ст.276 КК РФ. За даними ФСБ, Солошенко нібито збирався тестувати, купити та вивезти секретні деталі зенітно-ракетних комплексів С-300 (є на озброєнні в Україні і Росії).

Спочатку Юрій Солошенко свою вину не визнавав, але згодом пішов на домовленість зі слідством, тому що натомість його пообіцяли повернути до України – на цій версії наполягає син полтавця, Олександр Солошенко.

Він нині є найстаршим із 21 затриманого громадянина України, котрі утримуються в Росії.

Анна СОЛТОВСЬКА

путін, росія, шпигун, солошенко, знамя, знамено

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.