ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 22.12


В Апеляційному суді Полтавщини забороняли проводити фото- відеозйомку

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії "ЧЕСНО. Фільтруй суд!" провів моніторинг відкритості судових засідань апеляційних обласних судів на предмет дотримання права на доступ до них та здійснення фото- відеофіксації засідань.

Результати моніторингу — судді Апеляційного суду Полтавської області забороняли проводити фото\відеозйомку. 

 Протягом жовтня-листопада 2017 року регіональні координатори кампанії ЧЕСНО моніторили засідання апеляційних судів у 23 областях України.

Загалом було промоніторено 315 засідань. Всього у 3% випадків активістам було відмовлено у фото/відео зйомці частково по причині заяв з боку сторін процесу.

У результаті моніторингу судді Апеляційного суду Полтавської області 2 рази заборонили проведення зйомки, а також 5 разів робили зауваження щодо проведення зйомок регіональними координаторами ЧЕСНО. Фільтруй суд!

 Всього було промоніторено 11 засідань та 22 суддя Апеляційного суду Полтавської області.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства будь-який громадянин України має право не лише бути присутнім при розгляді судової справи, але й фіксувати хід судового засідання.

Згідно з ч.4 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів":  Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! - довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні. ЧЕСНО. Фільтруй суд! організував всеукраїнську мережу регіональних координаторів у кожній області України, яка проводить моніторинг діяльності місцевих суддів та судів, а також  на місцях збирає інформацію про суддів. Також ЧЕСНО.Фільтруй суд! запустив унікальну базу профайлів суддів України. Наразі у базі міститься інформація про понад 500 суддів, планується формування профайлів про кожного працюючого суддю країни.   


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.