ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:58 23.11


В галереї Jump відкрилася виставка "Предмети". ФОТО

23 листопада в полтавській арт-галереї "Jump" відкрилася концептуальна виставка "Предмети".

У мистецькій галереї Jump відкрилася виставка – надзвичайної краси й делікатної роботи шкіряні маски, старовинні дзеркала, несподівані інтерпретації простих побутових речей і цілих три стіни ножиць. В рамках виставки художники прагнуть переосмислити усталений і комфортний світ навколо і запрошують до цієї гри й інших.  "Предмети" – перша  повноцінна спільна виставка Гамлета і Bob Basset.

Автори родом із Харкова і вже давно відомі за межами України. Роботи арт-студії Bob Basset бачили глядачі у Лондоні, Парижі, Нью-Йорку, Сеулі, Пекіні; його маски відомі за кліпами Metallica, Slipknot, показом Givenchy тощо. Гамлет Зіньківський у 2013 році представляв Україну на Венеціанській бієнале, виставлявся в Ротенбурзі, Нюрнберзі, Парижі, Батумі, Клайпеді, Лондоні, Відні, Граці, Варшаві, Познані.

Bob Basset запрошує глядача в мандрівку своїми техноромантичними світами, але не нав'язливо, залишаючи кожному відвідувачу простір для фантазії та особистого сприйняття. Його маски зі шкіри та металу виконані бездоганно, чіткість деталей захоплює, а образи просто заворожують, заволодівають свідомістю та просто не терплять квапливості – не дозволяють окинути байдужим поглядом та пройти далі.

У всіх цих предметів є мої сенси, очікування, фантазії, але я в жодному разі не нав’язую свого бачення. Ми не ставимо жодних обмежень на інтерпретацію глядача. У кожного в житті багато буденного, однакового. Головна задача мистецтва — створити реакцію глядача, збаламутити площину реальності

– розповів співзасновник арт-студії Bob Basset Сергій Петров.

Гамлет Зінківський, відомий в Україні перш за все як вуличний художник, розповів, що цей проект для нього – цікавий експеримент: "погратися" з інтерпретаціями, спонукати глядачів наново подивитися на звичні речі та переосмислити своє ставлення до того, що є мистецтвом.

Сокира з промовистим написом "для грубих відповідей", двуручна пилка з написом "стосунки – це синхронна робота" чи ціла валіза асфальту з харківської Пушкінської вулиці – ці арт-об'єкти привертають увагу, спонукають до роздумів. Але найбільше захоплення, мабуть, викликають ножиці – чи не кожен відвідувач виставки зробив на їх фоні селфі, бо ці стіни дійсно вражають.

Ножиць в експозиції понад 400 штук. Гамлет розповів, що не рахував, бо це, насправді, не має значення. Всього ж колекція налічує близько півтисячі екземплярів. Тут можна зустріти як звичайні побутові, манікюрні, медичні чи кравецькі ножиці, так і більш екзотичні – наприклад, для обрізання свічних недогарків, стрижки овець, ножиці садівника, навіть ножиці для курячих яєць.

Збирав експонати по барахолках і на інтернет-аукціонах, з часом почав привозити експонати з Європи. Спочатку збирав все, що потрапляло під руку, але згодом відсіяв експонати радянської епохи – безликі й нецікаві. Улюбленим експонатом, з якого розпочалося усвідомлення того, що дозрів для збирання серйозної колекції, є ножиці з розп'яттям.

Я у Варшаві скинув ціну зі 130 до 100 доларів, а потім зібрав все, що в мене було – долари, злоті – і вийшло 93 долари. Але мені відмовили, мовляв, я й так скинув ціну. Тоді я попросив друзів, які їхали в Варшаву, щоб вони знайшли цю лавку і купили ці ножиці, доторгувавши до ста доларів. І вони таки привезли мені ножиці з розп'яттям. Тоді я зрозумів, що це не межа суми, яку я готовий віддати за ножиці, якщо вони класні

– розповів художник Гамлет Зіньківський.

Полтава стала другим містом, яке побачило "Предмети" – перша презентація проекту відбулась у вересні в харківському ЦСМ "ЄрміловЦентр". Харківська преса назвала "Предмети" найвідвідуванішою виставкою місяця – експозиція викликала шалену цікавість у гладачів.

Виставка "Предмети" триватиме в галереї Jump за адресою вулиця Монастирська, 3 до 23 грудня. Вхід вільний.

виставка, культура, мистецтво,

За темою:

  • У Полтаві презентували видання про Василя Кричевського
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.