ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 15.07


В області зафіксували черговий випадок сказу

На Полтавщині підтвердили новий випадок сказу тварини. До карантинної зони включили шість сіл та провели необхідні санітарно-епідеміологічні норми.

 

"12 липня регіональна лабораторія Держпродспоживслужби в Полтавській області встановила остаточний діагноз і підтвердила сказ собаки. Собака загинула в жителя села Трояни Білицької територіальної громади Полтавського району. На сьогодні у неблагополучному пункті, тобто селі Трояни проведено щеплення 35 собак та 20 котів", — повідомила Ірина Натягла, заступник начальника відділу організації протиепізоотичноі роботи Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Інфікування у тварин відбувається через укус або взаємне облизування.

Переважно розносять сказ дикі звірі. Ба більше, в Полтавській області почастішали звернення щодо появи лисиць в населених пунктах, повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Для людини сказ невиліковний. "Необхідно одразу, як тільки стався контакт із твариною, яка є підозрілою на сказ, яка веде себе неадекватно, агресивно, звернутися до лікаря, бо вакцинуватися треба з нульового дня, з дня укусу. Якщо цього не зробити, то людина помирає", — говорить Марина Романенко, лікар-епідеміолог.

Єдиний спосіб захиститися від цього страшного захворювання — це вакцинація котів і собак. Її треба проводити заздалегідь і щорічно повторювати. 

сказ, карантин, здоров'я, лисиця

За темою:

  • Кіт помер від сказу – у селі на Полтавщині запровадили карантин
  • На Полтавщині корова померла від сказу
  • Стартувала імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.