ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 24.07


В області запустили пілотний дитячий проєкт

Міністерство соціальної політики та ЮНІСЕФ запустили на Полтавщині проєкт із підтримки дітей, яких через COVID повернули з інтернатів у сім'ї.

У Полтавській області стартував спільний проект Міністерства соціальної політики України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Української мережі за права дитини. Головне завдання проекту - посилити соціальний захист цих сімей і допомогти їм забезпечити належний догляд за дітьми. Реалізовувати заплановане будуть через навчання соціальних працівників та безпосереднє надання гуманітарної допомоги дітям за їхніми потребами. 

"Коронавірусна хвороба стала викликом і перевіркою на міцність для всього світу. Це випробування і для системи соціальних послуг, адже саме вона має допомогти населенню впоратися із наслідками COVID-19. Ми використаємо цю кризу, аби вийти з неї сильнішими: зміцнити потенціал соціальних фахівців, впровадити найкращі світові практики і зробити ще один крок до деінституціалізації та до возз’єднання дітей з їхніми родинами", - зазначив Борис Лебедцов, заступник Міністра соціальної політики України. 

Протягом наступних шести місяців експерти проєкту навчатимуть соціальних працівників моніторити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно реагувати і надавати необхідну підтримку. Після проведення детального аналізу ситуації сімей буде створено дорожню карту допомоги для кожної із родини у складних життєвих обставинах, до яких повернулися діти з інтернатних закладів. Проєкт також забезпечить соціальних працівників засобами індивідуального захисту, щоб зробити безпечними їх візити у родини під час пандемії. 

Окрім Полтавської, у проекті беруть участь Волинська, Дніпропетровська, Миколаївська та Харківська області. Одним із критеріїв для вибору регіонів була кількість дітей, яких повернули в сім’ї з інституційних закладів. 

"По всій Україні близько 42 тисяч дітей, у тому числі діти з інвалідністю, які виховувались в інтернатних закладах та інших інституціях, повернулись у свої родини. Ці діти та їхні родини зараз потребують особливої уваги та підтримки", — заявила Лора Білл, заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні. 

"Ніякий інтернат та комфортні умови не замінять дитині родину. Найважливіше – бути поруч із батьками, відчувати їхню турботу. І наше завдання – надати максимальну підтримку таким родинам. За кожною родиною закріпимо соцпрацівника, ситуацію будемо моніторити. Ми реагуватимемо на потреби та за необхідності допомагатимемо сім'ям. Дякуємо нашим партнерам: Міністерству соціальної політики України, UNICEF Ukraine та Українській мережі за права дитини за підтримку в провадженні в регіоні соціального проєкту", - сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов

Найкращі практики реінтеграції дітей у сім'ї, напрацьовані в ході проєкту у пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну.  Також за результатами проекту будуть запропоновані зміни до нормативно-правових актів, які стосуються реформи деінституціалізації.

діти, допомога, проєкт, співпраця, родина, влада

За темою:

  • Суд оштрафував кременчужанку за невиконання сином домашнього завдання
  • Іноземця оштрафували за крадіжку авто з полтавськими дітьми
  • Полтавський театр ляльок відновлює роботу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.