ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:16 19.07


В ОДА навчали прозоро приватизовувати майно

У Полтавській ОДА провели навчальний семінар щодо порядку використання електронної торгової системи "ProZorro.Продажі". Розповіли про особливості реформи держпродажів та основні принципи роботи системи.

6 березня 2018 року набрав чинності Закон України "Про приватизацію державного та комунального майна". Згідно із Законом, мала приватизація відбуватиметься через "ProZorro.Продажі". Тому у Полтаві вирішили провести навчальний семінар щодо порядку використання цієї електронної торгової системи, повідомила прес-служба ОДА.

У семінарі взяли участь представники об’єднаних територіальних громад, районних та міських рад, структурні підрозділи ОДА, що здійснюють управління підприємствами, установами, організаціями, майно яких є спільною власністю територіальних громад.  

Говорили про особливості реформи держпродажів, застосування норм законодавства, ознайомились із електронною системою кабінетом органу приватизації, інструментами для підвищення ефективності роботи в сфері публічних продаж та приватизації. 

«Сьогодні говорили про основні принципи роботи системи. Знаю точно, що багато міст уже готові, їм потрібно зрозуміти, як це працює. Півтора тижня тому прийняли постанови Кабміну, додаткові угоди та договори від Фонду держмайна: без цього не можна почати»,

— прокоментував регіональний проектний менеджер "ProZorro.Продажі" Олексій Мовчан

Приватизувати не можна військове майно, майно медичних установ, надра, корисні копалини, ядерні установки та матеріали, а також метро, держреєстри та майно Національної громадської телерадіокомпанії України. Натомість приватизації підлягають об’єкти, які мають соціально-культурне призначення. 

Якщо об’єкт знаходиться в аварійному стані більше трьох років, його можна перепрофілювати. Виняток – спортивні бази та бази, на яких проходила олімпійська та параолімпійська підготовка, спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди. А також установи, основним видом діяльності яких є лікування та профілактика захворювань. 

Об'єкти малої приватизації продаватимуть шляхом проведення електронного аукціону на тендерних майданчиках системи "ProZorro" відповідно до вимог чинного законодавства. Таким чином, покупці будуть проінформовані про здійснення операції з продажу через інтернет-платформу. 

Наразі майно місцевих громад через "ProZorro.Продажі" продають 37 аукціонних систем, що забезпечує прозорість, унеможливлює дискримінацію та надає об’єктивну оцінку пропозицій під час продажу та оренди комунальної власності.

— Ми працюємо півтора роки як пілотний проект, і відповідно до нього органи місцевого самоврядування і державні підприємства могли долучатися і добровільно продавати своє майно. У нас є успішний досвід, і приклади того, як подається майно органами місцевого самоврядування. Те саме будемо робити і з малою приватизацією. Це прозорість при управлінні майном — те, чого раніше не було, — наголосив Олексій Мовчан.  

За період існування проекту "ProZorro.Продажі" його двічі визнали одним із найкращих антикорупційних стартапів світу. Це український продукт і зараз він активно запроваджується в Україні, далі — за кордоном. Через систему можна продавати будь-що. І вона абсолютно прозора, а це — гарантовані ринкові умови залучення нових коштів для продажів активів, довіра бізнесу до влади та інвестиції у регіон. 

За два роки існування проекту до використання сервісу долучили 30 міст України. Його почали використовувати і для оренди майна комунальної власності, і для продажу списаного майна, для продажу прав на розміщення тимчасових споруд. Також за цей період згенерували більше 9 млрд грн для бюджетів різного рівня, а до системи підключили більше 6,5 тисяч учасників. Вдалося продати більше, ніж Фонд держмайна за останні 5 років. 

приватизація, держмайно, продаж, ProZorro, реформа, закон

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.