ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 07.10


В Опішні відкрили єдине в країні комунальне підприємство з виробництва кераміки

6 жовтня в Опішнянській громаді відкрили комунальне підприємство “Артіль”. На відкриття завітали заступник голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва, депутат Полтавської облради Яніна Барибіна, заступник голови Всеукраїнської асоціації громад із виконавчої роботи Іван Слободян, голови громад області.

 

Створення комунального підприємства почалося два роки тому. Ремонт приміщення підприємства зробили за кошти громади – це 6,5 мільйонів гривень, а на придбання обладнання Міжнародна організація з міграції надала грант — 500 тисяч гривень.

 — Ми позиціонуємо себе як столиця українського гончарства. На сьогодні гончарство залишилося лише в музеї. Оскільки, цілий завод ми не можемо відновити, з’явилася локальна історія, де ми зробили всі умови для гончарів-малювальниць і відродити це ремесло. Адже без цього, через 5 – 10 років ми б гончарство могли б бачити тільки в музеї, тому це відродження традицій. Створили єдине в Україні комунальне підприємство з виробництва кераміки "Артіль". Реалізація проєкту тривала два роки: спочатку карантин, потім війна… Але наші захисники і захисниці борються не тільки за територію, а й за нашу мову, культуру і спадщину, яку ми маємо зберегти. Опішнянська кераміка – це про Україну, – розповів голова Опішнянської громади Микола Різник.

За його словами, в "Артілі" проводитимуть майстер-класи для дітей військових та їх сімей, для ветеранів. Тут буде вироблятись саме те, що матиме попит у людей: посуд та предмети декору для ресторанів, декоративна плитка та багато іншого. 

гончарство, Опішня, комунальне підприємство

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.