ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 08.09


В Опішні встановили дві меморіальні дошки

Єдина в державі "Стіна гончарної слави України" в Опішньому поповнилася двома меморіальними дошками. Автор – Володимир Цісарик зі Львова.

Одну з них присвятили славетній опішненській гончарці-малювальниці Парасці Біляк (1914–2001).

З 1936 року жінка працювала на заводі «Художній керамік», де оздоблювала посуд у техніці ріжкування з використанням рослинної орнаментики. Вона була учасницею вітчизняних і міжнародних виставок.

Уособлення доброти і порядності, безкорисливості і безпосередності, кращих рис української жіночності, спадкоємиця і послідовниця найдосконалішого в опішненському гончарстві, Параска Біляк органічно втілювала це у своїй творчості: її вироби немовби випромінюють лагідну доброту й чистоту, невимушеність і свободу, викликаючи при їх сприйнятті світле почуття піднесеності і гармонії

– так про малювальницю Параску Біляк та її твори писав доктор філософських наук, колекціонер опішненської кераміки Леонід Сморж.

 

Інша меморіальна дошка – перелік гончарних шкіл, які діяли на місці Музею мистецької родини Кричевських.

Дивовижна історія функціонування цих закладів розпочалася із заснування 1894 року першої в Наддніпрянській Україні Опішнянської зразкової гончарної навчальної майстерні, метою якої було навчання гончарів удосконаленим прийомам обробки глини, приготування й оздоблення глиняних виробів.

Офіційне відкриття меморіальних дощок — 25 вересня 2019 року, о 14:00, у Музеї мистецької родини Кричевських, за адресою: вул. Партизанська, 2 селища Опішне.

Запрошують усіх охочих.

Ірина Дядечко,
інформаційна служба НМЗУГ

дві меморіальні дошки

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.