ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 13.06


В Опішному стартував міжнародний молодіжний гончарський фестиваль

У рамках міжнародного форуму юних керамологів на Полтавщині, в Опішному, розпочався традиційний, ХІІ міжнародний молодіжний гончарський фестиваль.


Його організатор – Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішному" імені Василя Кричевського – об’єднала під своїм творчим крилом талановиту мистецьку юнь України та закордону (вік учасників - від 10 до 23 років).

На святкове відкриття фестивалю завітали майстри Опішного – славетний гончар, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайло Китриш, майстер художньої вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Григорій Гринь. Традиційний глиняний горщик, як знак фестивального єднання, виготовив гончар молодого покоління опішненських майстрів Микола Варвинський.

Серед гостей фесту — художник-кераміст Наталя Кормелюк (Роквіль, США), яка перебуває в Опішному як учасник "КЕРАМОрезиденції" та художній куратор Е-літньої Академії гончарства на базі Національного музею-заповідника українського гончарства.

Нині в Колегіумі мистецтв стартував другий етап фестивалю – 10-денний практикум. Для переможців попереднього, відбіркового етапу він стане можливістю розкрити творчий потенціал і здобути новий мистецький досвід.

мистецтво, культура, традиції, фестиваль, гончарство, Опішне

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.