ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:15 18.06


В Опішному відкрилася нова виставка кераміки

З нагоди ювілею Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному відкрив виставку кераміки Валентини Лобойченко "У полоні опішненських барв".

На виставці, присвяченій ювілею мисткині, представлені найрізноманітніші глиняні іграшки з фондової колекції Музею-заповідника.

Народилася Валентина Лобойченко в Опішному в родині простих робітників, мати працювала сортувальницею посуду на заводі «Художній керамік». Мамина професія й вплинула на подальшу життєву стежину жінки. 

"Скільки себе пам’ятаю, я завжди просила маму взяти  мене з собою на роботу. Дуже я любила ходити в завод. Бувало, що разів десять на день його ввесь оббігаю, навіть запах пам’ятаю, який там був. На заводі мене знали всі, бо скрізь мені треба було все подивитися й обов’язково задати тисячу питань. Жінки-малювальниці не дуже любили, коли я приходила, все сердилися, що я їм надокучаю. А от гончарі спілкувалися зі мною залюбки й дозволяли довго спостерігати за їхньою працею", – розповіла Валентина Лобойченко. 

Найулюбленішим місцем Валентини в заводі став склад кераміки. 

"Якщо мене не могли довго знайти, значить я на складі, – згадує мисткиня й посміхається, – там я могла сидіти годинами. Полиці просто ломилися від продукції! А від різноманіття форм, орнаментів і кольорів у мене аж очі розбігалися. Саме тоді я й прикипіла всією душею до опішненської кераміки".

Нещодавно на запрошення власника парку розваг у місті Колобжег (Польща) вона демонструвала виготовлення опішненської глиняної іграшки відпочиваючим.

Нині Валентина знову творчо працює вдома, дбає про родинний музей кераміки.

 Експозиція триватиме до 16 липня, повідомила інформаційна служба НМЗУГ в Опішному.

виставка, Опішня, керіміка

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.