ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 03.04


В Опішньому відроджують гончарне ремесло

В Опішнянській громаді створять комунальне підприємство «Опішнянська артіль». У межах цього підприємства планують відроджувати ремесло та навчати цього людей.

Про це розповів голова Опішнянської громади Микола Різник на нараді «Перспективи розвитку туризму» у Полтавській ОДА 2 квітня.

 

За словами Миколи Різника наразі зіткнулися з такою проблемою, що людей які займаються промислом, зокрема гончарством, залишилося мало:

У них немає ні умов праці, ні продажу. Ми вирішили створити комунальне підприємство “Опішнянська артіль”, яке об’єднає в собі кілька напрямків, — зазначив він.

 

Підприємство включатиме кілька напрямків:

  • навчання. Опішнянські майстри навчатимуть знанням виробничих технологій та художнім технікам учнів та випускників школи «Колегіум мистецтв в Опішному», Миргородського художньо-промислового коледжу імені Миколи Гоголя та місцевих жителів. Навчання проводитимуть в Центрі розвитку ремесел на базі КП «Опішнянська артіль»; 
  • виробництво. Планують створити робочі місця для гончарів, малювальниць. Використовуватимуть місцеву глину. Асортимент поповнюватимуть осучасненими традиційними виробами; 
  • промоція. Сюди входить використання айдентики громади на виробах, проведення інформаційної кампанії, реклама продукції, розробка туристичного маршруту та співпраця із садибами зеленого туризму;
  • продаж. Планують створити унікальний торгово-виставковий простір на базі автостанції, брати участь у масових заходах та фестивалях, створити власну торгівельну мережу та співпрацювати з іншими.

Результатами такого підприємства буде прибуток в Опішнянську тергромаду, збереження народних промислів та розвиток туризму.

На ремонт приміщення, де буде майбутнє підприємство планують витратити 3 млн грн, а на технологічне обладнання та меблі 2 млн грн.

Опішне, гончарство

За темою:

  • В Опішні виготовили унікальні глиняні шахи
  • Помер легендарний опішнянський гончар Василь Омеляненко
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.