ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 22.10


В опішнянській школі житимуть переселенці

На Полтавщині в одній зі шкіл облаштовують кімнати для переселенців. Роблять це у селі Човно-Федорівська Опішнянської громади.

Про це розповів Суспільному її голова Микола Різник. За його словами, для переселенців відділили три кімнати, навчанню це не заважатиме.

В одній із кімнат Човно-Федорівського дитячого садка проживає Олена Неменуща з донькою. Вони переїхали пів року тому із Харківщини через війну.

"Поспіхом від'їжджали. Скільки змогли, потерпіли, приїхали сюди. Дуже гучно було, вибухи, було страшно. Можемо поїхати хоч зараз, але там небезпечно. Обстріли з усіх боків, страшно, ніхто ще не повертається", - розповідає жителька Харківщини Олена Неменуща.

На Полтавщині в Опішнянській ТГ у закладі освіти облаштовують житло для переселенців

Ремонт в школі. Суспільне Полтава

Аби відновити заняття у садочку, внутрішньо переміщених осіб планують переселити до місцевої школи. Для цього у закладі зробили окремий вихід, а також облаштовують кімнати.

"Зараз я буду намазувати плитку клеєм, а потім зубчастим шпателем буду знімати залишки клею, для того, щоб клей був рівномірно нанесений на плитку, щоб мені було легше його вирівняти на стіні", - каже будівельник Сергій Луговий.

На Полтавщині в Опішнянській ТГ у закладі освіти облаштовують житло для переселенців

Ремонт кімнат почали 10 вересня, працює п’ятеро будівельників.

"Косметичний ремонт. Ми перетягуємо стіни, шпаклюємо, новий санвузол додатковий робимо. Пральна кімната, у ній ми поставимо душову кабіну, пральну машину. Тут, в цій кімнаті, буде кімната відпочинку", - каже виконроб Євгеній Савченко.

У школі для внутрішньо перемішених осіб відвели три кімнати.

"Повністю окрему територію, окремий вхід, двері в той коридор, де навчаються діти. Дітям це не буде ніяк заважати, бо у цих трьох кімнатах буде і приготування їжі, і проживання, тобто все. Вони повністю відділені в приміщенні, де займаються діти. На зиму ми можемо приймати тут десь чоловік 30, я так думаю, у цих кімнатах", - говорить директорка Човно-Федорівської школи Валентина Троцька.

На Полтавщині в Опішнянській ТГ у закладі освіти облаштовують житло для переселенців

Ремонт планують завершити до 1 листопада.  

"Вартість цього будівництва 600 тисяч гривень, всі кошти із бюджету громади. У нас близько 2 тисяч переселенців, ми їх розселяли по закладах. І по садочках живуть, ми облаштовуємо там мінімальні умови. Душові ставимо. З деяких закладів люди виїжджають", - розповів голова Опішнянської громади Микола Різник.

Завершити роботи мають до 1 листопада. Після закінчення війни у цих кімнатах планують обладнати дитячий садок.

житло, переселенці

За темою:

  • На Полтавщині облаштовують соцгуртожиток на 16 родин
  • Юний шахрай заробляв на фейкових оголошеннях про оренду житла
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.