ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:45 07.12


В Оржиці думають про створення ОТГ

Днями консультанти Полтавського регіонального відділення проекту ПУЛЬС провели консультацію в Оржиці. Головна тема – створення об’єднаної територіальної громади, очікування від об’єднання, процес децентралізації в Україні та області. 

 
На зустрічі, що відбулася в Оржицькій селищній раді, були присутні посадові особи та депутати Онішківської, Зарізької, Староіржавецької сільських рад та Оржицької селищної ради. 

Оржицький район – один із трьох на Полтавщині, де й досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади. На Полтавщині наразі немає ОТГ ще в Котелевському та Диканському районах. Разом із тим мапа Полтавщини цього року поповнилася трьома новими об’єднаними громадами: Чорнухинською, Опішнянською та Краснолуцькою, вибори в яких відбудуться 23 грудня.

Ініціаторка зустрічі – Олена Сидоренко, голова Оржицької селищної ради, зазначила, що вона не є противницею реформи та створення ОТГ й свідома того, що цього процесу не уникнути, адже адміністративна реформа, як і будь-які інші, мають початок і логічне завершення. Разом із тим вона зазначила, що одним із стримуючих факторів щодо створення Оржицької ОТГ для депутатів є відсутність субвенції на розвиток інфраструктури для селища. 

Серед питань, які найбільше цікавили присутніх – повноваження, які вони отримають після створення ОТГ, зокрема можлива оптимізація шкільної та медичної мережі, повноваження старост, формування бюджету об’єднаної громади, державні субвенції для ОТГ. 

До слова, потенційна Оржицька ОТГ не буде дотаційною, але разом з тим з її бюджету не вилучатимуть кошти до держбюджету, інформує Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України.

ОТГ, децентралізація, Оржиця, влада

За темою:

  • У регіональному відділенні Асоціації міст України обговорили Перспективний план
  • Голова Опішнянської ОТГ став відеоблогером
  • Уже створену громаду Коломацької ОТГ нікуди не приєднуватимуть
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.