ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:45 14.11


В Оржицькому районі відкрили гурток військово-патріотичного виховання. ФОТО

В Новооржицькій опорній ЗОШ І-ІІІ ступеню відкрили пришкільний гурток військово-патріотичного виховання, на базі туристичного гуртка, який тут діє уже кілька років.

 Туристичний гурток, окрім, власне, туризму, має також патріотичний напрямок, теми — переплітаються. Ми радо зустріли пропозицію військового комісару та управління освіти створити військово-патріотичний гурток на базі нашої школи – адже наші діти зацікавлені темою, беруть активну участь в обласних конкурсах та іграх "Джура", "Петлюрівський вишкіл", і показують непогані результати, хоча школа не мала досі ніякого спеціального устаткування

– розповіла директорка опорного закладу "Новооржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів" Світлана Вініченко.

Це перший осередок військово-патріотичного виховання для учнівської молоді в Оржицькому районі, незабаром планують відкрити ще один – таким чином охоплення  юної аудиторії має сягнути 300 осіб.

А протягом найближчих місяців буде створений єдиний Центр військово-патріотичного виховання Оржицького району. В найближчих планах – облаштування збройових кімнат у навчальних закладах, закупівля навчальної зброї. З дітьми працюватиме  викладач, для якого вже виділена ставка районним відділом освіти. Заняття триватимуть двічі на місяць протягом навчального року, в зимовий період – раз на місяць. Періодично на розширені заняття приїжджатимуть інструктори з Полтави.

Відкриття військово-патріотичного гуртка в Новооржицькій ЗОШ відбулося за активної участі інструкторів ГО "Єдність та братерство". До наступних розширених заходів для учнівської молоді на базі Оржицького району планують також залучити інструкторів клубу військово-патріотичного виховання молоді "Патріот" та військово-спортивний клуб "Воїн".

Викладачем гуртка військово-патріотичного виховання став Леонід Бондарь. Зараз він працює молодшим науковим співробітником київського Національного військово-історичного музею України. Леонід багато років поспіль активно цікавиться військовою реконструкцією, є очільником одного з таких клубів.

Окрім того, має досвід роботи в зоні АТО з пошуковою бригадою "Чорний тюльпан" – з кінця літа 2014 року після трагедій на Савур-Могилі та в Іловайську Леонід разом з однодумцями-волонтерами проводив пошук та збір останків тіл загиблих українських військових. Будучи депутатом районної ради, переймається майбутнім Оржицького району.

Я вирішив приділити увагу військово-патріотичному вихованню дітей. Бо бачу, що вартувати країну можна лише завдяки зусиллям по вихованню дітей та молоді. Якщо ми зараз з дитсадка та школи почнемо з ними працювати, прививати їм правильні цінності – такі як, наприклад, любов, працелюбство, патріотизм, то в майбутньому наша держава матиме гідних громадян, які захочуть і зможуть її захистити

  – вважає Леонід Бондарь.

На першому розширеному занятті волонтери-інструктори зосередили свою увагу на ознайомленні з засобами індивідуального захисту в зоні бойових дій – бронежилетами та касками, основними видами стрілецькою зброї – пістолетами, автоматами та кулеметом, а також піротехнікою та вибуховими пристроями. Усім присутнім дали змогу приміряти 8-кілограмовий бронежилет та каску, розібрати-зібрати учбову зброю, роздивитися гранатомети, які колись були бойовими, потримати в руках макети мін та гранат.

Також інструктори продемонстрували дітям дію піротехнічних засобів – петарди, вибухового пакета та димової шашки.

Окремим пунктом заняття була домедична допомога: школярів навчали накладати джгути різних типів та з підручних засобів, накладати пов'язки, розбирали різні способи перекладання у "стабільне  положення" та транспортування поранених.

Мені найбільше сподобалося про медицину. Якщо у мене в майбутньому станеться така ситуація, що буде потрібна допомога – я думаю, що я допоможу. Я відвідую пришкільний туристичний гурток для саморозвитку, і в новий також ходитиму залюбки

– поділилася враженнями учениця 8-го класу Христина Валторніст.

Гурток наразі налічує 25 дітей, в основному, це учні 9-11 класів. Утім, не лише вони захоплюються військовою темою: серед відвідувачів розширеного заняття ми помітили молодших хлопців і дівчат. Розповідають, їм теж дуже цікаво.

Дехто планує стати регулярним відвідувачем військово-патріотичного гуртка вже зараз, або мріє про військову професію в майбутньому.

Мені найбільше всього запам'яталося, як правильно стріляти з автомата, його розбирати та збирати. Я хочу далі ходити в цей гурток. Думаю, мені в майбутньому ці знання стануть в пригоді – я піду служити в армію і може навіть стану військовим,  – розповідає семикласник  Дмитро Іванченко.

Тренери – інструктори ГО "Єдність і братерство" зазначають, що більше працюють з дорослими: часто відвідують з тренінгами військові підрозділи в зоні АТО,  регулярно тренують загони територіальної оборони районів області.

З дітьми працюють рідше – це лише третій клуб військово-патріотичного виховання для учнівської молоді, який їм доводиться відкривати. Утім, готові проводити подібні заняття частіше, аби тільки підняти рівень викладання теми в школах області з формального "відбути години", як було останні роки, до такого, який дійсно цікавий та корисний для школярів різного віку.

Адже учні виявляють більшу зацікавленість саме в неформальному спілкуванні, коли можна підійти та взяти в руки навчальні предмети, задати питання – порівняно з прослуховуванням лекцій, сидячи за партами.

Ми дуже позитивно ставимося до того, що нас залучають до подібних заходів: зараз це на часі, бо на Полтавщині питання військово-патріотичного виховання дітей та підлітків ще слабо пропрацьовано – не знаю, як в інших областях. А чому це роблю я особисто? Тому що я знаю, що діти зможуть використати ці знання в цивільному житті – маю на увазі домедичну допомогу. Також хтось має зацікавлювати дітей у початковій військовій підготовці – вони із захопленням роздивляються різні зразки зброї та піротехніки, задають багато питань. Ми задоволені результатом – бачимо, що дітям було цікаво, а це зараз головне наше завдання

– розповідає голова ГО "Єдність і братерство" Кирило Орлов.

Нагадаємо, на початку поточного року депутати Полтавської обласної ради затвердили обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки. Програмою передбачено проведення заходів військово-патріотичного спрямування – зокрема, ігор "Сокіл", "Заграва", "Джура", вишколів (наприклад, вишкіл "Жіночого батальйону"), національно-патріотичних проектів. Але створення постійно діючих осередків такого виховання покладається на військові та цивільні адміністрації на місцях, керівників навчальних закладів.

На цьому етапі не завжди все проходить гладко.

Дуже важливим факт відкриття такого осередку в районі вважає військовий комісар Оржицького РВК майор Олександр Лаптєв. Адже, зазначає, Оржицький район пасе задніх у виконанні плану мобілізації на строкову військову службу.

Багато людей призовного віку з нашого району працюють за кордоном – в Німеччині, Данії, Норвегії, навіть у Росії. Декого з призовників матері ховають від строкової служби. Ми планували навіть провести батьківські збори в клубі з цієї теми – треба донести до людей інформацію, що їх діти не будуть направлені в зону бойових дій, а ухилення від строкової служби – це злочин, що карається законом. Протягом 15-20 років патріотичне виховання в країні не проводилося, тож зараз  маємо такі результати

розповідає майор Лаптєв.

За його словами, в Оржицькому районі з 420 осіб призовного віку  близько 200 не підлягають мобілізації за станом здоров'я. Хоча план мобілізації сягає 60 осіб з району, в осінній призов ледь вдалося зібрати 17-х юнаків. Для того, щоб виховати молоде покоління, яке любить свою країну і готове її захищати – не лише з гарячим серцем, але й необхідною підготовкою – патріотів варто виховувати з дитинства. Саме тому є дуже актуальним створення осередків військово-патріотичного виховання для учнівської молоді. Найефективніше це роботи, особливо в сільській місцевості, при навчальних закладах.

У нас 27 районів, але військово-патріотичному вихованню в школах приділяється увага максимум в 20-ти з них, і то як правило в одній-двох на район. Хоча в кожній школі передбачено 0,5 ставки для вчителя

 – зазначив  заступник військового комісара Полтавської області по роботі з особовим складом та зв'язкам із громадськістю Едуард Бородай.

Активно такі шкільні гуртки працюють, наприклад,  у Зінькові,  Гадячі, Нових Санжарах, Решетилівці, в селі Терешки (Полтавський район), у Горішніх Плавнях та Кременчуці, а також деяких школах Полтави.

патріотизм, діти, виховання, гурток, Оржиця

За темою:

  • Двоє полтавців представляють область у фіналі конкурсу "Учитель року-2024"
  • Три роки без укриття: у школі під Полтавою відновили навчання
  • Без укриття: у Щербанівській ТГ чекають, коли відведуть дітей у дитсадок
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.