ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:19 08.10


У Полтаві байкери закрили сезон масовим заїздом та мотошоу. ФОТО

У суботу, 7 жовтня, в Полтаві мотоклуби масовим заїздом, мотошоу та концертом в байкер-рок-клубі відзначили символічне закриття мотосезону 2017 року.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Понад дві сотні екіпажів різноманітного мототранспорту – а це майже 400 осіб – з'їхалися у центр Полтави, щоб символічно закрити літній мотосезон 2017 року. Байкери прибули з різних куточків Полтавщини – Кременчука, Гадяча, Лубен, Миргорода, а також із інших областей — Сумської та Харківської. На заїзд зібралися представники різних мотоклубів Полтави та області, а також мотолюбителі-одинаки.

Про історію полтавського моторуху розповів нам один із його "стариків" – співзасновник найстаршого мотоклубу МСС "Орден орла". Чоловік попросив, щоб ми його називали за байкерським прізвиськом "Вольдемар":

"Ще в 1990-х роках в Полтаві було кілька байкерів, які їздили по місту на мотоциклах із прапорами, відвідували мотозліти та мотофестивалі, але це була досить відособлена спільнота. Вони мали добру традицію збиратися на свято Покрови перед полтавським краєзнавчим музеєм. Тоді, в основному, байкери мали старі радянські мотоцикли, відновлені та модернізовані.

На початку 2000-х років наш рух став набувати масовості, і в 2007 році за ініціативою "Палича" вперше було оголошено загальні мотозбори – тоді цей захід провели поруч із пам'ятником полковнику Келіну – "на льві". Щосуботи на Першотравневий проспект до пам'ятника з'їжджалося близько тридцяти мотоциклістів. Так народилася ідея створити мотоклуб "Орден орла", який наразі є найстаршим байкерським клубом Полтави. Деякий час збори проводилися на майданчику перед ТЦ "Екватор". Протягом кількох років, як це часто буває, полтавський моторух переживав період затишшя та застою, але з 2013 року містом прокотилася хвиля відродження цікавості до масових заходів".

Цьому ж клубу, точніше, його засновнику "Паличу", належить ідея збиратися байкерською спільнотою спочатку на Білій Альтанці. Так, в 2013 році відбулася спроба організації мотофестивалю на Білій Альтанці. Спроба виявилася не дуже вдалою, але традиція проводити загальні збори саме в цьому місці прижилася і згодом – коли кількість мотоциклів перевалила за сотню – мотоциклісти стали з'їжджатися на Соборний майдан, звідки вирушають на мотопробіг центральними вулицями Полтави.

За традицією, загальні збори (на кшталт відкриття чи закриття сезону) обговорюють очільники клубів, а ініціює їх наймасовіший чи найактивніший клуб міста. Цього року ініціатором став клуб спортивних мотоциклів "Moto Racers Poltava". Програма закриття сезону 2017 року включила в себе не лише масовий проїзд вулицями міста – від Соборного майдану, об'їхавши двічі навколо Корпусного парку, через Половки і до Європейської, де в районі "Меблевого кварталу" була ще одна зупинка мотокортежу. На автостоянці, в заздалегідь зарезервованому місці, байкери влаштували невеличке мотошоу, де всі охочі вправлялися в керуванні мотоциклами та виконанні "фігур вищого пілотажу". Все – організовано, з ведучим шоу та музичним супроводом. Потім для тих, хто бажав продовження свята, вечір завершився рок-концертом в Байкер-рок-пабі "ROUTЕ Е-40" (арт-кафе Open Kitchen).

Але це не означає, що від цього моменту Полтавою припиниться рух мототранспорту. Насправді, загальний міський мотопробіг, який лише символізує закриття сезону, не означає, що байкери до весни відставили своїх залізних коней. Так, наприклад, 15 жовтня полтавці їдуть на "мотогалявник" до Світловодська – це друга хвиля активності від організаторів мотофестивалю "Тарасова гора".

Це номінальна дата – кожен закриває свій сезон по-різному. Хтось у вересні закриває, інший – у грудні. Просто вибрали дату, щоб зібратися спільнотою однодумців та останній вже раз цього сезону поспілкуватися, провести разом час, більш організовано прокотитися містом

 – розповів Олександр Гуменюк, один із організаторів клубу "Moto Racers Poltava".

байкери, моторух, мотоцикли, транспорт

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.