ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:35 26.12


В Полтаві "лопнули" ще два банки

Нацбанк оголосив "УкрІнБанк" неплатоспроможним, а у "Юніон стандард банку" вирішив відкликати ліцензію та ліквідувати його. Обидві установи мали філії у Полтаві.

УкрІнБанк віднесений Нацбанком до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові № 934 від 24 грудня 2015 року.

У вересні цей банк більше п’яти разів допустив зменшення нормативу миттєвої ліквідності і в жовтні був віднесений до категорії проблемних. Банк хотів залучити 500 мільйонів гривень на поліпшення стану, однак не зміг знайти інвестора. Установа перестала повертати гроші вкладникам: станом на 21 грудня на балансі банку обліковувались розрахункові документи клієнтів, що не виконані в строк з вини банку, на загальну суму 52 мільйона грн.

Переважна більшість вкладників банку, вклади яких підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, отримають свої кошти в повному обсязі (53 тисячі осіб, або 95.5 відсотка). Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі більше 1.9 мільярда грн.

У Полтаві відділення цього банку розташовується на вулиці Жовтневій 46.

ПАТ "Юніон стандард банк" був визнаний проблемним ще у вересні. Тоді Нацбанк відзначив зростання обсягів операцій із готівкою. Така діяльність могла призвести до погіршення фінансового стану банку, що у свою чергу поставило під загрозу безпеку коштів, довірених банку вкладниками та іншими кредиторами.

Крім того, всупереч забороні, ПАТ "Юніон стандард банк" почав укладати договори комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, що могло збільшити навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", - повідомили в Нацбанку.

Тому ліцензія у банку відкликана, сама установа ліквідована. Відділення у Полтаві було зареєстроване за адресою Калініна 3.

Лесь ГАВРИЛОВ

банк, банкрут, банкрот, укрінбанк, юніон банк, нацбанк, банкрутство

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.