ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 21.04


В полтавському музеї - новий керівник

У Полтаві відбулося друге засідання конкурсної комісії з конкурсного добору на посаду директора літературно-меморіального музею Панаса Мирного.

За його результатами новим директором музею стала Світлана Завалій, інформує Управління культури виконкому Полтавської міської ради.

Нагадаємо, 24 січня цього року після хвороби  не стало директора Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного Ігоря Півня.

Музей Панаса Мирного – один із найбагатших в Україні за кількістю меморіальних речей. Близько тисячі речей, книжок, документів і фотографій розміщені в семи кімнатах будинку письменника. Оселя Панаса Рудченка пам’ятає голоси Олени Пчілки й Христі Алчевської, Михайла Коцюбинського й Василя Стефаника, Гната Хоткевича й Володимира Самійленка. Клавішів фортепіано торкалися руки Лесі Українки, Миколи Лисенка та Марії Заньковецької.

1951 року на подвір’ї садиби відкрито пам’ятник Панасові Мирному (скульптор О.П.Олійник, архітектор М.К. Вронський).

Неподалік музею, в парку Зелений Гай, могила Панаса Мирного. Садиба письменника та його могила занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки національного значення.

Музей Панаса Мирного, директор, призначення, конкурс

За темою:

  • На Полтавщині відкриють музей живого хліба
  • Полтавський краєзнавчий музей розмістять на туристичних листівках доповненої реальності
  • Музеї Полтави закрилися на карантин
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.